Wycieczka do Belgii w ramach wymiany uczniowskiej.

W dniach 11.10 2008 - 17.10.2008 miała miejsce wycieczka do Belgii. Odbyła się ona w ramach wymiany uczniowskiej, która jest coroczną tradycją naszej szkoły. Dziesięcioro uczniów pod opieką nauczycieli wyruszyło w drogę, by poznać nowe miejsca i ludzi, by się sprawdzić. Już sama podróż była nowym doświadczeniem pozwalającym na wgląd w siebie
i doskonalenie relacji interpersonalnych z innymi ludźmi.
W pierwszym dniu pobytu w Belgii uczniowie mieli okazję poznać najbliższą okolicę i rodziny, z którymi zamieszkali. Poniedziałek spędzili na zajęciach integracyjnych w szkole oraz na zwiedzaniu Diest- miasteczka, do którego przyjechali. Poniedziałkowy wieczór upłynął im natomiast na grze w kręgle. Dużą atrakcją była wtorkowa wycieczka do Brukseli, w czasie której udało się zobaczyć pałac sprawiedliwości, pałac królewski, parlament belgijski, stare miasto oraz atomium i mini-europę. Wiele radości niosła ze sobą również środowa wycieczka do Arden, gdzie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pięknej jaskini Han i uczestniczenia w fotograficznym safari. W ostatni dzień pobytu odbyła się natomiast urocza wycieczka rowerowa do miejscowości Scherpenheuvel.
W tym roku Belgia przywitała naszych uczniów piękną, słoneczną pogodą, a liczne atrakcje, przygotowane przez naszych belgijskich przyjaciół sprawiły, że wizyta w tym uroczym kraju była naprawdę udana.

C 2005-2008 SP113