Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   

Podsumowanie VIII Rajdu i Szkolny Dzień Profilaktyki.

15.11.2007 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Zauważamy, że coraz częściej naruszane są zasady kultury naszej mowy ojczystej. Używanie niecenzuralnych słów staje się coraz bardziej powszechne. W naszej szkole również istnieje ten problem i dlatego Dzień Profilaktyki w tym roku poświęciliśmy kulturze słowa. Hasło tego dnia brzmiało: "Gdzie dobre słowa, tam zgoda gotowa".
Z tej okazji , na podstawie tekstów Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza i Jana Brzechwy, uczniowie z kółek teatralnych przygotowali przedstawienie pt. "Trzy po trzy". W czasie prób uczniowie wykazywali się wielką pomysłowością w rozwiązaniach scenicznych. Sami też projektowali stroje. Aktorzy zachwycili całą widownię swoją świetną grą i charakteryzacją.
Podsumowaliśmy też wyniki rajdowej rywalizacji. Zostały rozdane nagrody i słodycze. Klasy i uczniowie indywidualnie rywalizowali w kategoriach: proporczyk rajdowy, kronika, identyfikator oraz zdjęcie z rajdu. Zobacz zdjęcia


 
  
C 2005-2007 SP113