Rozwijanie pasji związanej z podróżowaniem- kl. 3a, 3b.

W dniu 16 kwietnia 2012 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły gościli uczniów klasy 4 a ze SP nr 30 wraz z wychowawcą p. Martą Kidoń - nauczycielem języka polskiego oraz nauczycielem wspomagającym.
Celem spotkania było rozwijanie pasji związanej z podróżowaniem, poznawaniem ciekawych zakątków świata - tym razem Włoch. Czwartoklasiści przedstawili wiadomości dotyczące tego państwa z zakresu różnych dziedzin wiedzy: geograficznej ( położenie, klimat, mieszkańcy), historycznej (założenie państwa Włoch i Watykanu, historii miast), sztuki (malarstwo, rzeźba, zabytki architektury), muzyki ( festiwale muzyki współczesnej, pieśni operowe), literatury ( utwory dla dzieci i dorosłych - literatura piękna, dziecięca), żywienia (kuchnia włoska), mody (pokazy mody światowej) i wiele innych.
Z największym entuzjazmem spotkała się inscenizacja "Romeo i Julia" odnosząca się do współczesnych czasów. Owacje otrzymała także grupa dzieci prezentująca pokaz mody i taniec. Z zaskoczeniem przyjęty był występ słynnego śpiewaka operowego Andrea Bocellego, w którego wcielił się jeden z uczniów klasy czwartej.
Po części artystycznej dzięki mamie Olka Knapa mogliśmy przyswoić sobie spory zasób słów z języka włoskiego. Każdy z nas otrzymał mini słownik, którym mógł się posługiwać. Wszyscy chętnie zadawali pytania dotyczące codziennego życia Włochów. Dzieci najchętniej dopytywały się o brzmienie swoich imion w języku włoskim oraz o włoskie przysmaki.
Spotkanie obfitowało w wiele niespodzianek i radości.

Wychowawcy klas 3 a i 3 b

C 2005-2012 SP113