"Unia Europejska- to my" - finał

9 maja 2012 r. w Dniu Europy w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem "Unia Europejska - to my". Była to czwarta impreza z cyklu "Odnawiamy Przymierza". Wzięło w niej udział 9 szkół: Szkoła Podstawowa nr 22 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 58 w Krakowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach, Zespół Szkół nr 1 w Męcinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu oraz Szkoła Podstawowa nr 113.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazie multimedialnym na temat Unii Europejskiej, w zajęciach tematycznie związanych z Unią oraz rozwiązywali łamigłówki i zagadki dotyczące państw unijnych. Uczniowie klas młodszych malowali Syriusza - unijną maskotkę dla dzieci z elementami strojów typowych dla Polski. Na ścianie korytarza szkolnego została namalowana flaga Unii Europejskiej przez naszych nauczycieli oraz uzdolnionych plastycznie uczniów.

Równocześnie odbywał się Konkurs wiedzy o UE i Konkurs recytatorski poezji w języku angielskim.

Po zakończonych konkursach i pokazach uczestniczyliśmy w pięknym przedstawieniu "Koziołek Matołek podróżuje po Europie" w wykonaniu uczniów z oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i drugich. Wędrując razem z Koziołkiem po krajach UE mogliśmy pośpiewać i poruszać się w rytm walca wiedeńskiego lub flamenco.

Po przedstawieniu nastąpiło podsumowanie wyników konkursów oraz rozdanie dyplomów i nagród, a na zakończenie imprezy europejski obiad - polska zupa jarzynowa i włoskie spaghetti w sosie bolońskim.

W tym dniu nauczyciele i uczniowie wystąpili w barwach narodowych wybranego kraju UE lub w strojach typowych dla dyplomatów europejskich.

Różnorodność zajęć i moc wrażeń związanych z udziałem w konkursach sprawiły, że wszystkim dopisywały humory.

Najlepsza nauka poprzez zabawę.

C 2005-2012 SP113