Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   

Turniej wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II.

W ramach obchodów 30-tej rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, 29.10.2008 r. w naszej szkole odbył się Turniej wiedzy o życiu Jana Pawła II. Brały w nim udział 4-osobowe zespoły z klas III - VI. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem papieża, układali puzzle przedstawiające obrazy z życia Ojca Świętego, rozwiązywali rebus z hasłem Habemus Papam, krzyżówkę z hasłem głównym Apostoł Radości oraz układali cytat Jana Pawła II z rozsypanki sylabowej "Życie odnosi zwycięstwo nad śmiercią, a nad nienawiścią tryumfuje miłość". Sporo emocji uczniom dostarczyła konkurencja - jedzenie kremówki na czas.
W przygotowanie się do konkursu uczniowie włożyli wiele wysiłku i wykazali się dużą znajomością wiedzy o życiu naszego wielkiego rodaka.
I miejsce zdobyła klasa 6B,
II - klasa 5A,
III - klasa 5B.
Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, słodyczami i książeczkami z serii "Perełki papieskie" zawierającymi ważne myśli Jana Pawła II, które pomagają nam nie zgubić się w naszych życiowych wędrówkach.
Turniej zakończył się wielką ucztą. Uczniowie długo zmagali się z kremówkami. I chyba trzeba przyznać, że większość uczniów została pokonana przez te ulubione ciastka z czasów maturalnych Jana Pawła II.


 
  
C 2005-2008 SP113