Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   

 

Podręczniki na rok szkolny 2016-2017.

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016.

Wspaniałych

wakacji !

 

Głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

 

Ogólnopolskie wyróżnienie dla SP 113!

Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie od Kapituły Generalnej Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie za "wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację"

 

"Jak nie czytam, jak czytam!"

10.06.2016 r. /piątek/ nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym dniu każdy uczeń, nauczyciel, pracownik przyniósł do szkoły swoją książkę. O godz. 9.50 wyszliśmy z sal lekcyjnych na boisko szkolne i przy dźwiękach muzyki wybitnego saksofonisty Kennetha Gorelicka /Kenny G./ rozpoczęliśmy wspólne ciche czytanie. Czytaliśmy 40 min. - każdy to, na co miał ochotę, w wygodnym dla siebie miejscu i pozycji.Później utworzyliśmy żywe hasło CZYTAMY W 113 i przez 5 min. każdy z nas kontynuował czytanie, ale tym razem na głos. Akcję zakończyliśmy marszem wokół szkoły z transparentami i plakatami promującymi książki i czytelnictwo. Pogoda dopisała, humory uczestników również, co widać i słychać było w skandowaniu haseł wymyślonych przez uczniów w klasach.
"Starsi nie czytają? Młodzi dają przykład!"

 

Festyn sportowy programu "Mały Mistrz".

08.06.2016 r. dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w festynie związanym z realizacją programu sportowego "Mały Mistrz". Odbył się on na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Zachód. Było to podsumowanie całego roku realizacji programu mającego na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Uczniowie brali udział w konkurencjach obejmujących różnorodne aktywności ruchowe. Każdy mógł sprawdzić swoją szybkość, zwinność i celność oraz dowiedzieć się jak daleko lub wysoko może skoczyć. Sportowym wyczynom towarzyszyła ogromna radość i duma z uzyskanych wyników.

 

Karol Sanak zwycięzcą plebiscytu "Dziennika Polskiego" i grupy Energa "Pokaż sportową energię".
W poniedziałek 6 czerwca o godzinie 21 zakończyliśmy głosowanie w plebiscycie "Dziennika Polskiego" i Grupy Energa "Pokaż sportową energię". Wyłoniło ono zwycięzcę, który w dniach 16-18 czerwca wraz z opiekunem spędzi niezapomniany, pełen atrakcji sportowy weekend w Gdańsku. Do naszej zabawy zgłoszono kilkanaście dzieci z Małopolski, które ponad wszystko uwielbiają sport i aktywność na świeżym powietrzu. Byli wśród nich piłkarze, karatecy, rowerzyści, biegacze i gimnastyczki. Głosowanie rozpoczęło się 9 maja i zakończyło 6 czerwca. Wszyscy walczyli dzielnie, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w plebiscycie "Pokaż sportową energię" w województwie małopolskim zajął 10-letni Karol Sanak z Krakowa. Źródło Dziennik Polski

 

Dzień Dziecka klasy 2 c w Ośrodku Jazdy Konnej "Santos" w Zabierzowie.

Pierwszego czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni " Santos" w Zabierzowie, gdzie uczęszcza na zajęcia jeździeckie nasza koleżanka z klasy Marysia A. Zwiedzaliśmy stajnie, czyściliśmy i karmiliśmy kucyki. Pod okiem instruktorów jeździliśmy konno na koniach huculskich. Później Marysia zaprezentowała nam jazdę kłusem na koniu "Wilkoszu". To były niezapomniane chwile. Dziękujemy. Klasa 2 c

 

XIII Wojewódzki Konkurs-Przegląd "Bliżej świata".
W środę 18 maja 14 uczniów klasy 2c, 3a i 3c wzięło udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie - Przeglądzie "Bliżej świata" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie-Witkowicach. Motywem przewodnim tegorocznego przeglądu były "Święta, zwyczaje i tradycje z różnych stron świata". Konkurs stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania dorobku artystycznego naszych uczniów realizowanego na lekcjach języka angielskiego. Nasz zespół przedstawił znane piosenki i rymowanki popularne wśród dzieci anglojęzycznych, wierszowaną formę literacką o Leprechaun oraz utwór Franka Sinatry "Fly Me to the Moon" przy akompaniamencie gitary i flażoletu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne.

Każdy z nas jest dumny z tego, że jest Polakiem i ma takich wspaniałych przodków, wielkich Polaków jak Mikołaj Kopernik. O odkryciu naszego astronoma wiedzą wszyscy ludzie na całym świecie. Uczniowie klasy 1 b także poznali Układ Słoneczny, uczyli się wierszyków o planetach. Aby poszerzyć swoją wiedzę zaplanowaliśmy również wycieczkę do Niepołomic. Tam oglądaliśmy prezentację multimedialną i poczyniliśmy obserwacje w Planetarium. Na końcu wycieczki czytaliśmy informacje o ciekawych miejscach w Niepołomicach, oglądaliśmy także miejscowe zabytki.

 

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI. PRZYMIERZE POLSKO-CZESKIE.

Podsumowanie przedsięwzięcia.
19 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem "1050 rocznica Chrztu Polski. Przymierze polsko-czeskie". Była to szósta impreza z cyklu Międzynarodowe Dni Przyjaźni "Odnawiamy Przymierza". Wzięło w niej udział 16 szkół z Małopolski.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach związanych z panowaniem Mieszka I i Bolesława Chrobrego, rozwiązywali krzyżówki, kolorowali postacie związane z panowaniem pierwszych Piastów, tworzyli mapę państwa polskiego w X wieku i poznawali plemiona słowiańskie, które pierwszy książę jednoczył w tym czasie na naszych ziemiach.

Wyniki konkursu recytatorskiego dla klas I-VI: fragmenty prozy Václava Čtvrtka "Od Żwirka i Muchomorka po Rumcajsa i Cypiska".
W kategorii klas I-III:
I miejsce - Zuzanna Pieróg - SP nr 21 Kraków
II miejsce - Maciej Goś - SP nr 113 Kraków
III miejsce - Anna Hetnał - Katolicka SP im. św. Jadwigi Królowej Kraków
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Maja Starostka - Zespół SP i Gimnazjum Czarny Dunajec
II miejsce - Zuzanna Lipień - SP nr 113 Kraków
III miejsce - Joanna Potaczek - Zespół Szkoły i Przedszkola Łostówka
Wyniki konkursu literackiego dla klas IV-VI
Kartka z pamiętnika Dąbrówki
"To były niezapomniane chwile .".

I miejsce - Julia Leśniak - SP nr 95 Kraków
II miejsce - Maria Iwan - SP nr 95 Kraków
III miejsce - Patryk Mleczek - SP nr 113 Kraków
Wyróżnienia:
- Edyta Sapoń - SP nr 21 Kraków
- Rozalia Brzegowska - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Kraków
- Emilia Siudut - SP nr 113 Kraków

Wyniki konkursu plastycznego dla uczniów klas I-VI
"Życie codzienne w kraju Mieszka I".

W kategorii klas I-III:
I miejsce - Angelika Ziobro - SP nr 113 Kraków
II miejsce - Daria Pstruś - SP nr 113 Kraków
III miejsce - Franciszek Korbiel - SP nr 68 Kraków
Wyróżnienia:
- Magdalena Bajan - SP nr 113 Kraków
- Katarzyna Stoch - SP nr 113 Kraków
- Diana Chyc-Kopeć - SP nr 113 Kraków
- Julia Klęk - SP nr 113 Kraków
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Dominika Makola - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 Kraków
II miejsce - Ewelina Maluty - SP nr 21 Kraków
III miejsce - Julia Kowalska - SP nr 113 Kraków
Wyróżnienia:
- Katarzyna Paliwoda - SP nr 113 Kraków
- Karol Sanak - SP nr 113 Kraków
- Emilia Dyrduł - SP nr 113 Kraków
- Julia Michałowicz - SP nr 113 Kraków

Wyniki Konkursu Wiedzy Historycznej obejmujący lata panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego z elementami wiedzy o współczesnych Czechach.
I miejsce - SP nr 21 Kraków - zespół w składzie: Paweł Korniak, Mateusz Janczur, Kacper Barnaś
II miejsce - SP nr 113 Kraków - zespół w składzie: Sara Oczkowicz, Julia Gorczowska, Lilia Krzywicka
III miejsce - SP nr 88 Kraków - zespół w składzie: Radosław Ciępka, Miłosz Gawlik, Konrad Małek

 

Wyniki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".
W tym roku nagrodę główną zdobył Maciej Goś uczeń klasy 3a.
Natomiast wyróżnionych zostało 7 osób:
Krzysztof Malinowski - klasa 2a
Oliwia Rajtar - klasa 2b
Barbara Tomasik - klasa 3a
Patrycja Loranc - klasa 3b
Michał Malinowski - klasa 3c
Mateusz Marek - klasa 3c
Natalia Piła - klasa 3c
Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji serdecznie gratulujemy!

 

Uczniowie nagrodzeni w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" 2016.

Kategoria ŻACZEK, (2 klasa Szkoły Podstawowej)- Matuszyński Kacper- Wyróżnienie.

Kategoria MALUCH, (3 klasa Szkoły Podstawowej)- Malinowski Michał- Wynik Bardzo Dobry, Marek Mateusz- Wyróżnienie.

Kategoria BENIAMIN, (6 klasa Szkoły Podstawowej)- Gorczowska Julia- Wyróżnienie.

 

Polish-Belgian exchange 2016. Wymiana polsko-belgijska w 113.
Jak co roku w maju w ramach wymiany do naszej szkoły przyjechali uczniowie z Diest w Belgii. Przebywali oni w domach uczniów klasy 5a, 5b, 6b i 6c. Podczas pobytu w Krakowie nasi uczniowie oprowadzili kolegów z Belgii po szkole, razem zwiedzali Rynek, Wawel i Jamę Smoczą, a na zakończenie płynęli statkiem po Wiśle. W kolejnych dniach dzieci belgijskie zwiedziły Wieliczkę i Auschwitz, a popołudnia i wieczory spędzili ze swoimi polskimi kolegami. W czwartek w ostatnim dniu jeszcze raz wszyscy uczestnicy wybrali się na Rynek, po czym zasiedli do pożegnalnego obiadu. Były to już niestety ostatnie godziny spędzone razem. Te pięć dni były pełne niezapomnianych wrażeń, szczególnie dla belgijskich gości, którzy byli zachwyceni polską gościnnością i rodzinną atmosferą w domach. Dla naszych uczniów poznanie przyjaciół z Belgii, goszczenie ich w swoich domach oraz porozumiewanie się z nimi w języku angielskim było ciekawym i niepowtarzalnym doświadczeniem. Już niedługo we wrześniu nasi uczniowie udadzą się z rewizytą, gdzie poznają rodziny, szkołę, miasteczko Diest, a także Brukselę i Ardeny. Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z naszymi belgijskimi przyjaciółmi!

 

Wyniki konkursu Galileo 2016.
4 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego GALILEO. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wyniki. W klasach 5 laureatką konkursu została Emilia Dyrduł 5b, a wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Augustyn z 5b. W klasach 6 tytuł laureata zdobył Patryk Mleczek z 6b, a wyróżnienia otrzymały: Anna Sarosiek 6a, Bartosz Kapralski 6b, Anna Szewczuk 6c, Julia Gorczowska 6c i Sara Oczkowicz 6c. Wszystkim laureatom i uczniom wyróżnionym gratulujemy!

 

"Lato w szkole 2016"

AKCJA "LATO W SZKOLE 2016"

Informujemy, że w trakcie wakacji organizowane będą zajęcia w ramach akcji
"Lato w szkole 2016".
W tym roku - jeden turnus:
od 27 czerwca do 1 lipca 2016 (od poniedziałku do piątku)

w godzinach 8.00 - 16.00
Karty kwalifikacyjne prosimy odbierać z sekretariatu szkoły
i wypełnione zwrócić do sekretariatu do dnia 20 maja 2016 (piątek).

 

Zielona szkoła- Zawoja 2016.
W dniach 25.04 - 29.04.2016 klasy 5b, 6a i 6b przebywały w Zawoi na Zielonej Szkole. Każdy dzień wypełniały spacery na świeżym powietrzu - pomimo śnieżnej aury, zajęcia sportowe na Orliku, plastyczne oraz karaoke i wieczorne dyskoteki. W słoneczne dni odbywały się wycieczki po Babiogórskim Parku Narodowym i na Halę Barankową, z której podziwialiśmy piękny widok na Babią Górę. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii!

 

Nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach.
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Prezydenta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego na uroczystość wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych za rok 2014/2015. Są to: Sara Oczkowicz, Julia Gorczowska, Patryk Mleczek, Jakub Prażuch, Marcin Miodek, Maciej Dobranowski.

 

"1050 rocznica chrztu Polski. Przymierze polsko-czeskie"

Szkoła Podstawowa nr 113 w Krakowie ogłasza konkurs humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych "1050 rocznica chrztu Polski. Przymierze polsko-czeskie". Przedsięwzięcie objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Kategorie:
. Konkurs Wiedzy historycznej obejmujący lata panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego z elementami wiedzy o współczesnych Czechach.
. Konkurs recytatorski dla klas I-VI: fragmenty prozy Václava Čtvrtka "Od Żwirka i Muchomorka po Rumcajsa i Cypiska".
. Konkurs literacki dla klas IV-VI: Kartka z pamiętnika Dąbrówki "To były niezapomniane chwile .".
. Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI i dzieci z przedszkola "Życie codzienne w kraju Mieszka I".

 

TURNIEJ BRD.

W dniach 04.04.2016r. - 07.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 113 w Krakowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które polegały na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. W eliminacjach wzięło udział 42 uczniów klas V - VI.

 

Wizyta klasy I A w Centrum Wspinaczkowym ReniSport.

Dnia 05.04.2016r. dzięki uprzejmości Pana Rafała Nowaka - taty jednego z uczniów, klasa I A udała się do Centrum Wspinaczkowego ReniSport mieszczącego się przy ul. Czepca 11. Pan Rafał, który pasjonuje się wspinaczką od czasów studiów, opowiedział dzieciom jak bezpiecznie się wspinać i w jaki sposób prawidłowo założyć uprząż. Po tym każdy mógł doświadczyć wysiłku i przyjemności wspinania się po łatwiejszych lub trudniejszych ściankach czy bujania się na linie pod sufitem. Zabawy było co niemiara! Być może ta wycieczka u wielu uczniów zapoczątkuje pasję do wspinania się po prawdziwych górach. Czas pokaże.

 

Poznajemy literaturę europejską. Projekt czytelniczy. Podsumowanie.

1.04.2016 r. podsumowaliśmy projekt czytelniczy "Poznajemy literaturę europejską", który realizowaliśmy od 8.02.2016 r. do 18.03.2016 r. Każda klasa pracowała w ramach jednego z sześciu tygodni zorganizowanych w szkole: polskiego, francuskiego, angielskiego, niemieckiego, szwedzkiego i duńskiego. W ramach czytania międzypokoleniowego książki były czytane w klasach codziennie co najmniej przez 20 minut przez nauczycieli oraz babcie i dziadków, którzy chcieli poświęcić wolny czas dzieciom. Uczniowie poznawali nowe teksty, wyszukiwali informacje w księgozbiorze biblioteki na temat pisarzy wybranych książek, poszerzali wiedzę ogólną na temat państw należących do Unii Europejskiej, przygotowywali klasowe gazetki ścienne związane z projektem.

 

Informacje przed Sprawdzianem szóstoklasistów- 5 kwietnia 2016 r.

1) Uczeń zgłasza się na sprawdzian 5 kwietnia 2016 r., o godzinie 8.30.
Część 1. - język polski i matematyka - godz. 9:00 (czas trwania 80 minut).
Część 2. - język obcy nowożytny - godz. 11:45 (czas trwania 45 minut).
Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego 2 czerwca 2016 r.
2) O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują miejsca zgodnie z wylosowanym przez siebie numerem stolika.
3) Każdy uczeń musi mieć przy sobie ważną legitymację szkolną i okazać ją, jeśli zostanie o to poproszony.
4) W czasie sprawdzianu obowiązuje odświętny strój szkolny.
5) W czasie sprawdzianu uczeń korzysta wyłącznie z przyniesionych przez siebie przyborów do pisania: 2 długopisy (pióra) z czarnym tuszem. W przypadku pierwszej części Sprawdzianu uczniowie przynoszą również linijkę. Wszystkie rysunki wykonuje się długopisem.
6) Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
7) Sprawdzian rozpoczyna się punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tj. 9:00. Uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej po rozdaniu zestawów egzaminacyjnych.

 

Laureat Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
Sara Oczkowicz, uczennica klasy 6c, została laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016. Jest również finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Program RODZINA 500+

Punkt przyjmowania wniosków o świadczenia wychowawcze dla rodziców/opiekunów uczniów naszej szkoły mieszkających w Krakowie mieści się w sekretariacie szkoły.
Wnioski można składać od 1 do 30 kwietnia 2016 r., tylko w poniedziałki, środy w godz. 15:35 - 17.00.

- Oświadczenie do "500+".
- Ulotka "500+".
- Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego.
- Wzór wypełnionego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko.
- Wzór wypełnionego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko.
- Załącznik nr 2 "500+".
- Załącznik nr 2 "500+" wypełniony.
- Załącznik nr 3 "500+" ryczałt.
- Załącznik nr 3 "500+" wypełniony.
- Załącznik nr 4 "500+"gospodarstwo rolne.
- Załącznik nr 4 "500+" wypełniony.

 

"Calineczka" w 1b.
Uczniowie z klasy 1 b z zainteresowaniem słuchali baśni pt. "Calineczka". Utwór czytała im Babcia Milenki Bator, która przyjechała gościnnie do Krakowa, aby uczestniczyć w naszej szkolnej akcji. Czytanie daje możliwość poszerzania wiedzy, ubogacania wyobraźni, uwrażliwiania nas na siebie nawzajem. Podczas czytania dzieci z zapałem rysowały sceny odpowiadające poznawanej treści utworu, dotyczące występujących w nim postaci. Na pewno warto uczynić wspólne czytanie nie tylko szkolnym, ale i domowym zwyczajem. Tego też i sobie i innym życzymy.

 

Zimowe spotkanie.

W dniu 29 lutego 2016 roku miało miejsce drugie spotkanie uczniów klasy 1 b z przedszkolakami w Przedszkolu "Chatka Puchatka" TPD. Na wstępie dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych zabaw zimowych oraz konieczności właściwego ubioru stosownego do aktualnej pory roku. Potem wszyscy uczestnicy spotkania słuchając utworu muzycznego "Walc łyżwiarzy" naśladowali jazdę na łyżwach z wykorzystaniem różnych obrotów, piruetów. Następnie wspólnie próbowaliśmy lepić bałwana według ustnego instruktażu nauczyciela. Potem słuchaliśmy piosenki "Śniegowy bałwan" i łączyliśmy z nią nabyte już umiejętności lepienia a potem także ubierania gotowego bałwana. Po nauce tekstu refrenu razem w kole tańczyliśmy i śpiewaliśmy fragmenty piosenki budując wspólnie śniegowego ludka. Kolejną część zajęć stanowiło rozpoznawanie narysowanych części (połówek) rysunków związanych z zimą, były to: gwiazdki, drzewka iglaste i bałwany. Zadaniem przedszkolaków było pomalowanie przygotowanych na kartkach elementów i złożenie kartek według zagięć tak, aby uzyskać ich odbicie, czyli drugą połowę. W ten sposób dzieci mogły poznać w praktyczny sposób wykorzystanie osi symetrii. Zabawa ta przyniosła wiele radości, choć wiązała się z licznymi trudnościami manualnymi u maluchów - precyzją ruchów zwłaszcza przy malowaniu gwiazdek. Pomimo tego efekty pracy były wspaniałe, bowiem pierwszoklasiści chętnie służyli swoją pomocą i wsparciem. Wytwory prac dziecięcych będą podziwiane w przedszkolu przez rodziców wychowanków, nam też się one bardzo spodobały. Na zakończenie wesoło śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy piosence "Śniegowy bałwanek". Teraz czekamy na nasze wiosenne spotkanie, które odbędzie się niebawem.

 

"Biała szkoła" w Soli .
W dniach 22-27 lutego, uczniowie klasy 1c i 3c pod opieką wychowawców, p. Małgorzaty Pachołek i p. Beaty Gajdy, wraz z p.Anną Krupą i p.Edytą Kozicką, spędzili słodkie chwile w Soli, małej wsi położonej niedaleko Żywca w województwie śląskim.Pobyt na Białej Szkole obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie poznali historię regionu, legendy, zwiedzili zabytkową dzwonnicę w Soli i spróbowali wody ze źródła solankowego. Poza tym wszyscy oddychali świeżym, beskidzkim powietrzem podczas pieszych wycieczek po okolicy i w czasie zabaw na śniegu lepiąc bałwany.

 

"Dzień Otwarty Szkoły".
Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 113 serdecznie zapraszają w dniu 16 lutego 2016 r. (wtorek) w godz. 17:00 - 19:00 dzieci, które od września 2016 r. rozpoczynają naukę w klasie pierwszej, wraz z rodzicami na "Dzień Otwarty Szkoły".
W programie gry i zabawy sportowe oraz ciekawe zajęcia plastyczne. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego i stroju gimnastycznego.
Rodzicom proponujemy obejrzenie sal lekcyjnych oraz zapoznanie się z bazą szkoły.

Zapraszamy również w dniu 12 marca 2016 r. (sobota) w godz. 10:00-12:00.

 

Nabór do SP113 .
Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie przy ul. Stachiewicza 33 zapraszają Rodziców dzieci urodzonych w roku 2009 i 2010 do zapisu dzieci do klasy pierwszej oraz dzieci urodzonych w roku 2010 i 2011 do oddziału przedszkolnego -"zerówka", realizującego roczne przygotowanie do szkoły.
Ogłaszamy nabór uczniów z klas trzecich do klasy czwartej o profilu sportowym na rok szkolny 2016/2017. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

 

Konkursy związane z książką.

"Podróże z książką".
Konkurs plastyczny.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas III-VI na plakat promujący książkę i czytelnictwo "Podróże z książką".
Cele:
- uświadomienie sobie wartości książek i czytania;
- docenienie piękna literackich opisów;
- rozwijanie umiejętności plastycznych.

"Przyłapani na czytaniu".
Konkurs fotograficzny.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny dla wszystkich uczniów
"Przyłapani na czytaniu - w szkole"
i "Przyłapani na czytaniu - poza szkołą"."Co to znaczy?"
Konkurs czytelniczy.

 

"Książki naszych marzeń".
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła realizuje rządowy program wspierania rozwoju czytelnictwa pn. "Książki naszych marzeń". Planując zakup książek dla dzieci w ramach programu wzięliśmy pod uwagę głosowanie uczniów w Szkolnych Wyborach Książek, które zostały przeprowadzone w bibliotece w roku szkolnym 2014/2015 oraz rozmowy z nauczycielami języka polskiego i kształcenia zintegrowanego celem poszerzenia listy lektur o pozycje współczesnych pisarzy, które zainteresują i zaintrygują uczniów.

 

KONKURS Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU.

TEMAT: Bezpiecznie korzystamy z Internetu. Szanujemy innych jego użytkowników i prawa autorskie.

W 2016 DBI będziemy obchodzić 9 lutego . Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!" .

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego. "A niechaj narodowie wżdy postronni znają,iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" .Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych województwa małopolskiego.
Cele konkursu:
-uczczenie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i propagowanie języka polskiego jako naszego dziedzictwa kulturowego;
-rozpowszechnienie i popularyzacja wiedzy na temat gramatyki języka ojczystego;
-kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł;
-promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach humanistycznych i ich rozwijanie;
-ukazanie aktywności intelektualnej, jako źródła osobistej satysfakcji.

 

Dyżur psychologa .
Najbliższy dyżur psychologa będzie 14 stycznia 2016r. 18.00 - 19.00 (w gabinecie pedagoga- II piętro) .

 

VIII Ogólnopolski Konkurs "Zapomniane kolędy i pastorałki" . Wyniki konkursu.
Kategoria dzieci młodsze:
zwyciężył zespół "Słoneczka" z Samorządowego Przedszkola nr 121 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie z utworem "Pomaluśku Józefie
Kategoria dzieci starsze:
I miejsce: Zespół "Muzykalni" ze Szkoły Podstawowej Nr 113 w Krakowie utwór "Hej, Lelija"
II miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieprawiu utwór "Dnia jednego o północy"
III miejsce: Zespół "Śpiewające gwiazdeczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie utwór: "W dzień Bożego Narodzenia"

 

Pamiętamy o samotnych.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 1 b z ochotą przystąpili do wykonania kartek świątecznych dla podopiecznych z Zakładu Opieki Społecznej Bona -Med w Krakowie mieszczącego się przy ulicy Ks. Siemaszki 17 a. Wszyscy z zapałem wykonywali swoje prace ozdabiając je według własnego pomysły, aby sprawić nimi radość osobom, które mogą czuć się samotni w ten wyjątkowy dla wszystkich czas narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Pamiętajmy wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do czynienia dobra wobec innych.

Wychowawca klasy 1b, Renata Kubica

 

Pomyśl, zanim kupisz.

 

Spotkanie z Górnikiem.
Początek grudnia to czas kojarzony nie tylko z odwiedzinami Świętego Mikołaja, ale także z obchodami górniczego święta - Barbórką.
W tym roku klasę 1A spotkał ogromny zaszczyt goszczenia emerytowanego górnika strzałowego z Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice, pana Janusza Sulmę, który prywatnie jest dziadziem jednego z uczniów.

 

Szopkarze z klasy I b.
Wszystkim krakowianom znana jest tradycja wykonywania szopek krakowskich i organizowanego na początku grudnia konkursu pod tym samym tytułem. W tym roku Konkurs Szopek Krakowskich obchodzony był już po raz 73 a organizatorem było jak zawsze Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Aby tradycji stało się zadość także przedstawiciele z klasy I b przystąpili do jej wykonania. W grupie uczniów pracujących nad wykonaniem szopki pracowały następujące uczennice: Magdalena Bajan, Milena Bajorek - Dołba, Zuzanna Idzior, Zofia Gozdek, Julia Klęk, Oliwia Zielińska.

 

"Śladami przodków" .
W dniu 12 listopada uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w wycieczce na Wawel. Wszyscy z zainteresowaniem wchodzili na wawelskie wzgórze i od bramy wejściowej poznawali postacie historyczne ważne dla naszego narodu. Z podziwem patrzyli na dumnie siedzącego na koniu Tadeusza Kościuszkę. Zaś w Katedrze mieli możność poznać nagrobki królów polskich, oraz słynną Konfesją św. Stanisława Biskupa.

 

Niepodległa już od 97 lat! Krakowskie obchody rocznicy Odzyskanie Niepodległości.
Do udziału w krakowskich obchodach Święta Niepodległości zapraszają: Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski oraz Prezydent Miasta Krakowa. O godzinie 10:00 rozpocznie się msza święta na Wawelu. Tuż po niej wyruszy pochód patriotyczny, który przejdzie Drogą Królewską na Plac Jana Matejki, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczną się główne uroczystości patriotyczne. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym nastąpi wciągnięcie flagi narodowej na maszt, odegranie hymnu narodowego oraz uroczysta zmiana warty. Jak co roku w godzinach 10:30-14:30 wokół Plant Krakowskich jeździć będzie specjalny "Tramwaj Patriotyczny" organizowany przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana, w którym chóry szkolne z Krakowa i Myślenic śpiewać będą pieśni patriotyczne, a podróżujący tramwajem otrzymają okolicznościowe materiały.

 

"NIE BOJĘ SIĘ: POMAGAM - pierwsza pomoc w stanach nagłych".
Na początku listopada, w ramach Programu "NIE BOJĘ SIĘ: POMAGAM - pierwsza pomoc w stanach nagłych" realizowanego przez Fundację Zdrowia Publicznego, odbyły się zajęcia edukacyjno-ćwiczeniowe dla klas V-VI. Program zawierał treści z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach nagłych mogących zagrażać zdrowiu lub życiu. Obejmował zagadnienia z zakresu: bezpieczeństwo własne, umiejętność wezwania pomocy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa RKO, użycie AED w RKO, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, wyposażenie apteczki z omówieniem zastosowania jej zawartości, zakrztuszenia, oparzenia, rany/ krwotoki, urazy. Projekt miał na celu pokazać i nauczyć w sposób łatwy i zrozumiały, łącząc elementy wykłady, pokazu oraz nauki jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, oparzenia, skaleczenia, krwotoku, zakrztuszenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

 

Znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
"Przechodniu, powiedz Ojczyźnie, iż wierni jej prawom tu spoczywamy".
Napis ten, widniejący na pomniku usytuowanym w centralnej części Cmentarza Wojskowego przy ul. Prandoty w Krakowie rozpoczął rozważania uczniów klas 4bi 5c nad zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. W dniu 30.10.2015. uczniowie tych klas udali się tam, by zapalić znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także na pomnikach poległych w czasach wojny oraz przy Pomniku Ofiar Hitlerowskiego Ludobójstwa. Pamięć osób, które spotkał okrutny los, uczczono minutą ciszy. Lata I wojny światowej i bliskość frontu, przyniosły tak dużo ofiar, że zaczęło brakować miejsc na dziewięciu cmentarzach cywilnych Krakowa. Tylko na Cmentarzu Miejskim pochowano ponad 9000 poległych żołnierzy. Sytuacja ta zmusiła władze miejskie i wojskowe do działania. W 1920 roku na terenie dawnego placu ćwiczeń wojskowych jednostki saperów byłej austriackiej cesarsko-królewskiej armii przy ul. Prandoty, powstał niewielki, liczący 10 kwadratowych kwater, cmentarz wojskowy. Pierwszymi chowanymi tu osobami byli zmarli żołnierze i oficerowie Wojska Polskiego oraz członkowie ich rodzin. W okresie II wojny światowej grzebano na cmentarzu żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy niemieckich, jeńców brytyjskich, a w 1945 r. żołnierzy Armii Czerwonej. Po 1945 r. cmentarzem zaczęło zarządzać miasto.

 

Dyskoteka "Halloween".
W czwartek 29.10.2015. w godzinach 16:00-18:00 odbyła się w naszej szkole dyskoteka, której hasłem przewodnim było Halloween. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są widoczne głównie w kulturze amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień ten nie jest świętem urzędowym, cieszy się ogromną popularnością. Święto to w Polsce pojawiło się w latach 90. Mile widziane były okolicznościowe stroje. Naszym uczniom nie zabrakło wyobraźni.

 

"Bezpiecznie w domu, przedszkolu i na drodze".
28 października 2015 roku, w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła" odbył się w naszej szkole konkurs "Bezpiecznie w domu, przedszkolu i na drodze" Zaprzyjaźnieni przedszkolni zerówkowicze mogli pochwalić sie swoją wiedzą z zakresu bezpiecznych zachowań, także w ruchu drogowym. Zmierzyli się z zagadkami, quizami, kolorowankami i innymi łamigłówkami. Wszyscy obdarowani zostali bezpiecznymi upominkami i odblaskami, a zwycięska drużyna dodatkowymi nagrodami.

 

Ślubowanie klas pierwszych.
Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym roku w naszej szkole to doniosłe wydarzenie miało miejsce 23 października. Przyrzeczenie na sztandar szkoły, w obecności zaproszonych gości, składały trzy klasy pierwsze -Ia, Ib, Ic. Następnie Pani Dyrektor Bożena Sadok pasowała pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem.
Po tej części bohaterowie uroczystości zaprezentowali krótki program artystyczny, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość dostarczyła wszystkim obecnym miłych wrażeń i wielu wzruszeń.

 

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 113.

 

Przedszkole Chatka Puchatka- Jesienne spotkanie.

W dniu 19 października w roku szkolnym2015/2016, odbyło się pierwsze z czterech planowanych spotkań integracyjnych w Przedszkolu "Chatka Puchatka" TPD przy ulicy Różyckiego 5. Uczniowie z klasy 1 b przynieśli ze sobą zebrane wcześniej skarby jesieni. Były to liście i owoce wybranych drzew rosnących w pobliskich parkach. Na początku spotkania dzieci z klasy pierwszej "b" śpiewały piosenkę zatytułowaną "Poznajmy się wzajemnie, kto jak na imię ma.". Przedszkolaki włączały się we wspólny śpiew refrenu i z ochotą pląsały przy wspólnym śpiewie. Potem poproszone były o przedstawienie zaobserwowanych zmian, które zachodzą w przyrodzie jesienią. Następnie przystąpiły do rozpoznawania liści oraz owoców z różnych drzew, podawania ich nazw oraz dopasowywania ich do siebie. Każde z dzieci mogło dotykając poznawać i określać kształt, fakturę, budowę liści i owoców. Kolejnym zadaniem było wspólne wykonywanie pracy plastycznej o tematyce jesiennej. Polegała ona na odrysowywaniu kształtów przygotowanych modeli liści z poznanych drzew (dąb, kasztanowiec, jarzębina, brzoza, akacja, jesion, klon, modrzew) i kolorowaniu ich kolorami jesieni. Wykonane prace zostały umieszczone na wystawce. Wspólne spotkanie dało radość nie tylko dzieciom, ale i wychowawcom. Na zakończenie jeszcze raz zaśpiewano poznaną piosenkę" Poznajmy się wzajemnie, kto jak na imię ma.".

Wychowawca klasy 1 b Renata Kubica

 

Ratujemy i Uczymy Ratować.

16 października, podczas "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca", w całej Polsce odbyła się próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. I w naszej szkole dzieciaki, już po raz trzeci, ochoczo przystąpiły do bicia rekordu. W jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na 8 fantomach wzięło udział 54 uczniów. Akcja odbyła się na parterze z udziałem uczniów z klas II-V. Po podliczeniu raportów ze wszystkich miejsc, które uczestniczyły w akcji, Fundacja WOŚP ogłosiła ostateczny rezultat wydarzenia. Dotychczasowy rekord (83 111 osób) został pobity!!! Próbę podjęło dokładnie 92 049 uczestników! Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", który jest prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od 2006 roku. Polega on na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki - pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
Za rok postaramy się pobić tegoroczny wynik i ustalić nowy rekord! Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich chętnych uczniów.

 

Zajęcia ze Strażą Pożarną.

12 października w klasach III i IV Straż Pożarna przeprowadziła zajęcia na temat bezpiecznych zachowań, zagrożeń oraz sposobu postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Wycieczka do Fortu-39 w Olszanicy.

Fort pomocniczy piechoty 39 "Olszanica"- tak właśnie brzmiała pełna nazwa historycznego obiektu, który odwiedziła klasa 4a. Fort powstał jeszcze przed końcem XIX wieku. Obecnie został zaadoptowany na Schronisko Młodzieżowe. Obok budynku znajduje się drewniana wiata z kręgiem ogniskowym i rusztem na kiełbaski. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku w najbliższym sąsiedztwie "Fortu 39" wybudowano stajnię. W stajni tej mieści się Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun".

 

Wybory "Małego" Samorządu Uczniowskiego .
W poniedziałek 4 października 2015 r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 104 uczniów na odpowiednio przygotowanych kartach wyborczych. Oddano 100 głosów ważnych i 4 głosy nieważne.
W skład Małego Samorządu Uczniowskiego weszli:
1. Adukowska Maria.
2. Buczek Oliwia.
3. Goś Maciej.
4. Mianowska Maja.
5. Niziurska Julia.
6. Piła Natalia.

 

II część wymiany polsko-belgijskiej w naszej szkole 26.09 - 2.10.2015.
Po majowej wizycie uczniów belgijskich w Krakowie, uczniowie naszej szkoły udali się z rewizytą do Belgii. Przez 5 dni nasi uczniowie przebywali w domach belgijskich kolegów w miasteczku Diest, około 60 km od Brukseli. W trakcie pobytu mieli okazję mieszkać z rodziną belgijską, spędzić z nimi czas, poznać belgijską kuchnię, zwyczaje i styl życia. Ciekawym doświadczeniem było zobaczenie szkoły, wspólne zajęcia sportowe i integracyjne oraz wieczór, podczas którego dzieci, rodzice i nauczyciele biorący udział w wymianie spotkali się na grze w kręgle. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również wycieczki do stolicy Unii Europejskiej Brukseli oraz zwiedzanie największej w Belgii jaskini Han w Ardenach. Na zakończenie polscy uczniowie uczestniczyli w specjalnych zajęciach technicznych i plastycznych, podczas których samodzielnie wykonali drewniane przybory szkolne. Już wkrótce umieścimy wrażenia uczestników na naszej stronie!

 

III Małopolskie Dyktando Niepodległościowe.
Po raz trzeci już nasza szkoła przyłączyła się do inicjatywy Kuratorium Oświaty w Krakowie, fundacji "Zawsze Warto" i Stowarzyszenia Polonistów. 25.09.2015. wzięliśmy udział w III Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii". Głównym celem konkursu jest wzbudzenie takich emocji, które będą dla młodych uczestników żywą lekcją patriotyzmu. W tym roku tekst dyktanda nosił tytuł "Narodziny sportu w II Rzeczpospolitej". Z jakimi trudnościami ortograficznymi zmagali się nasi uczniowie, można przeczytać tutaj: http://www.dyktando.hostingasp.pl/zalaczniki_2015/teksty_listy/sp.dyktando.25.09.15.pdf

 

POMOC dla KRZYSIA.
W dniu 15. 09. 2015., po zakończeniu zebrań z rodzicami odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Pomoc dla Krzysia". Krzyś Czupryn cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. W naszej szkole udało się zebrać 800 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Diecezji Radomskiej. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w organizację akcji, a rodzicom za ofiarność.

Wszelkie informacje są dostępne na Facebooku "Pomoc dla Krzysia" i stronie internetowej www.pomocdlakrzysia.pl

 

Wycieczki klasy 2B.
2B w Centrum Edukacji Globalnej.
2 września wybraliśmy się do Centrum Edukacji Globalnej, gdzie zwiedziliśmy sześć osad z różnych części świata. Zobaczyliśmy tam tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Podczas warsztatów jako "mali podróżnicy" przemierzyliśmy wielką mapę Ameryki Południowej. Dowiedzieliśmy się, jak żyją nasi rówieśnicy w najbiedniejszych częściach świata. Poznaliśmy dzień ucznia w peruwiańskiej szkole, jego codzienne obowiązki oraz ciekawe przedmioty i zabawki .
Dzień Chłopaka w Klockolandzie.
24 września uczniowie klasy 2B w ramach święta chłopców zwiedzili Klockoland, gdzie podziwiali nietypowe roboty i budowle wykonane z klocków LEGO. Klockoland to interaktywna wystawa konstrukcji z klocków LEGO. Dzieci oczarowały zaawansowane roboty LEGO Mindstorms, zestawy kolekcjonerskie z serii Star Wars, Władca Pierścieni, Lego Przygoda, interaktywna mapa świata, Lego Friends, City i wiele innych, którymi mogły sterować i bawić się. To była wspaniała przygoda!

 

Spotkanie ze Strażą Miejską- klasa 1a.
We wrześniu, jak co roku klasy pierwsze odwiedzili Strażnicy Miejscy - ucząc bezpiecznych zachowań na drodze.

 

"Odblaskowa Szkoła."
Jak co roku przystąpiliśmy do konkursu "Odblaskowa Szkoła". Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.
Konkurs plastyczny "Bezpieczni na drodze".
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły ,do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczni na drodze", organizowanym w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła". Prace plastyczne należy składać w świetlicy szkolnej do 15 października 2015 r.
Warunki uczestnictwa:
. format prac A4 lub A3,
. technika dowolna,
. praca płaska,
. pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko, klasę.
. prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III , kl. IV-VI.

 

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 113.

Rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 113 przypadającego na rok szkolny 2015/2016. Kulminacyjne uroczystości jubileuszowe odbędą się 22 października 2015r.
Program uroczystości:
godz. 9.00- Msza św. w kościele parafialnym Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie, ul. Łokietka 60.
godz.10.30- Uroczystość jubileuszowa w budynku szkoły przy ulicy Stachiewicza 33 (sala gimnastyczna).
- Zwiedzanie wystaw ilustrujących osiągnięcia szkoły.
- Poczęstunek.
Zapraszamy na tę uroczystość byłych nauczycieli i pracowników szkoły.
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 15.10.2015 r. w sekretariacie szkoły, tel. 12 637 49 04, 12 636 22 19, sekretariat113@wp.pl.

Dyrektor,
Grono Pedagogiczne
oraz Rodzice i uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 113
im. Leopolda Węgrzynowicza w Krakowie

 

UWAGA!! Rządowy program pomocy uczniom -"Wyprawka szkolna 2015"

Wnioski należy składać w szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016 w terminie   do 4 września 2015 r.  

Dokumenty, które wnioskodawca powinien dołączyć do wniosku w zależności od grupy uprawnionej do otrzymania pomocy:

W przypadku grupy (DOCHÓD PONIŻEJ 574 ZŁ)

a)  jeżeli rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - wnioskodawca przedkłada zaświadczenie/kartę zasiłkową o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego.

b) jeżeli rodzina nie korzysta ze świadczeń rodzinnych, wnioskodawca przedkłada dokumenty umożliwiające określenie wysokości dochodu rodziny zgodnie z ustawą z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Ze względu na obowiązujący okres zasiłkowy trwający od 1 listopada 2014 r. do 31 października 2015 r., wnioskodawca przedkłada dokumenty pozwalające określić dochód rodziny w 2013 r. (tj. roku poprzedzającym aktualny okres zasiłkowy) z ewentualnym uwzględnieniem zmiany sytuacji rodziny. Jednocześnie informuję, że zgodnie z rozporządzeniem w uzasadnionych przypadkach do wniosku rodzina może dołączyć - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów- oświadczenie o wysokości dochodów w 2013 r. Wzory druków do ewentualnego wykorzystania w celu określenia dochodu rodziny zgodnie z ustawą z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych są zamieszczone w biuletynie informacji publicznej jako załączniki nr 4-10 do Procedury Wydziału Spraw Społecznych UMK w sprawie określenia prawa do zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego, na stronie:  http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SO-20 .

W przypadku grupy (DOCHÓD POWYŻEJ 574 ZŁ):

Do wniosku - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - wnioskodawca dołącza uzasadnienie ubiegania się o pomoc z uwzględnieniem występowania w rodzinie przypadków, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

W przypadku grupy (NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ):

Do wniosku - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - wnioskodawca załącza kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.

Wnioski można odebrać w sekretariacie szkoły.

 

Zestawy podręczników na rok szkolny 2015-2016.