Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   


O szkole:
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Informator szkolny
Dyżury dla Rodziców
Dokumenty szkolne
Hymn szkoły
Klasy w obiektywie
Kącik pedagoga
Kącik sportowy
Biblioteka
Sprawdzian w kl.6
Świetlica szkolna
Konkursy
Koła zainteresowań
Podział godzin
   
 
Szkolna Rada Uczniowska
Info 113
Zuchy
Harcerze
Foto galeria
 
 
  Bon ton dla Ciebie  
Dekalog internauty
Humor zeszytów szkolnychZobacz naszą szkołę z lotu ptaka !

RZĄDOWY PROGRAM POMOCY UCZNIOM W 2012 ROKU "WYPRAWKA SZKOLNA"

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników obejmie uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2012/2013 naukę:
. w klasach I-IV szkoły podstawowej,
. uczniów:
a) słabowidzących,
b) niesłyszących,
c) z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
d) z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną
z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w lit a) - c) - posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

 

Zakończenie Roku Szkolnego.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2011/2012
- o godz. 9:00- msza św. w kościele św. Jadwigi Królowej,
- o godz. 10:10- zakończenie Roku na boisku szkolnym.

 

Wyprawka szkolna 2012.

UWAGA!!! Rządowy program pomocy uczniom "WYPRAWKA SZKOLNA 2012" - przyjmowanie wniosków uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy
w formie dofinansowania zakupu podręczników - w pierwszym tygodniu września 2012 r.

 

Folklor, czyli tak zwana "ludowizna".
Dnia 11 czerwca w naszej szkole gościła pani Ewa Szydłowska przedstawiając swoje pasje związane z kulturą ludową. Nasz gość od dziecka tańczy w zespołach ludowych - najpierw w Bielsku-Białej, a obecnie w Krakowie, w Zespole Pieśni i Tańca "Krakus". W czasie spotkania pani Ewa prezentując wybrane tańce i obrzędy ludowe, do których zapraszała dzieci, ubrana była w krakowski strój ludowy. Opowiadała i demonstrowała rozmaite elementy stroju, możliwości charakteryzacji konieczne do występów na scenie. Przygotowała także prezentację multimedialną przybliżającą nam stroje różnych regionów Polski i świata. Zobaczyliśmy również aktualną ofertę sprzedaży ubrań i akcesoriów zdobionych elementami folklorystycznymi. Dzieciom ten niecodzienny pokaz bardzo się spodobał, przyjęty był z wielkim aplauzem i nagrodzony specjalnie wykonanym podarunkiem - ozdobnym sercem.
Wychowawcy klas trzecich wraz z wychowankami.

 

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2012/2013

 

Zawody pływackie.

19 czerwca 2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w zawodach pływackich organizowanych przez TS Wisła Kraków. Startowali w dwóch kategoriach: styl grzbietowy i styl dowolny. Swoje grupy wygrali Wiktor Kidoń i Karol Zieliński. Dzięki temu w ostatecznym podsumowaniu zajęli odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Serdecznie im gratulujemy!

 

Zaproszenie!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 113 serdecznie zapraszają w dniu 14 czerwca 2012 r. o godz. 17:00 dzieci rozpoczynające w roku szkolnym 2012/2013 naukę w klasie zerowej i pierwszej wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne.
Zapraszamy do budynku szkoły przy ulicy Stachiewicza 33.

 

Wystawa prac Pana Wojciech Prażucha- 11 czerwca .

Zgodnie z planem, wciąż dzielimy się z całym środowiskiem lokalnym pasjami naszymi i naszych najbliższych. 11 czerwca mogliśmy zatem podziwiać wystawę prac Pana Wojciech Prażucha - dziadka jednego z naszych uczniów. Pan Prażuch jest podróżnikiem i fotografikiem. Podzielił się z nami swoją piękną wystawą "Dzieci Świata".

 

Dzień Sportu i trening reprezentacji Włoch.

W ramach kampanii Szkoła Bez Przemocy, dnia 5 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie tworzyli prace pod tytułem "Mój bohater sportowy" i "Moja ulubiona dyscyplina sportowa". Na sali gimnastycznej odbyły się też rozgrywki piłki nożnej, koszykówki oraz gry i zabawy. Wieczorem 25 uczniów brało udział w treningu reprezentacji Włoch na stadionie Wisły Kraków.

 

Dzień Dziecka w jednostce wojskowej.

W dniu 1 czerwca 2012 r. postanowiliśmy uczcić Dzień Dziecka w jednostce wojskowej Kraków-Balice. Na wyprawę wyruszyły klasy I i II. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności strzelnicze, usiąść za sterami wojskowego samolotu i za kierownicą wojskowych pojazdów. W klubie wojskowym i znajdującym się w nim Muzeum Lotnictwa oglądnęli wystawę i wysłuchali wielu ciekawych historii.

 

Klasa I b w Zawoi.

W dniach 21-25 maja br. klasa Ib wyjechała na "Zieloną szkołę" do Zawoi-najdłuższej wsi Polski (18 km). Nie znajdziecie tu modnych deptaków czy wielkiech sieci handlowych, natomiast można zachwycić się pięknym krajobrazu Beskidu Żywieckiego z pasmem Babiej Góry. Zieleń i cisza zachęcała nas do pieszych wędrówek i zabaw na świeżym powietrzu.

 

"Uczeń - obywatel - Nic o nas bez nas".
W projekcie: "Uczeń - obywatel - Nic o nas bez nas" przeznaczonym dla uczniów krakowskich szkół podstawowych, organizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wspólnie z MDK im. K. I. Gałczyńskiego wzięło udział 72 uczniów z klas: V a, VI a i VI b naszej szkoły. Celem projektu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat samorządu lokalnego, jako wspólnoty mieszkańców.Podczas comiesięcznych spotkań uczestnicy poznawali historię powstania i działalności Rady Stołeczno - Królewskiego Miasta Krakowa oraz urzędu Prezydenta. Ponadto spotkali się z Radną Dzielnicy IV Prądnik Biały Panią Dominiką Miską. Uczniowie zwiedzili też miejsca związane z samorządem krakowskim m.in. Plac Mariacki i Wieżę Ratuszową na Rynku Głównym.Projekt zakończyło uroczyste podsumowanie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. S. Wyspiańskiego dnia 3 czerwca 2012 r. o godz. 13:00, gdzie rozdano nagrody zwycięzcom konkursów realizowanych w trakcie projektu: na prezentację wyborczą i wiedzy o samorządzie krakowskim.Uczniowie naszej Szkoły kontynuują tradycję patriotyczno - obywatelską, bo "być obywatelem to wziąć odpowiedzialność i tworzyć wspólnotę młodych mieszkańców naszego miasta.

 

Dyżur pedagoga.
Uwaga!!!
5 czerwca (wtorek) w gabinecie pedagoga szkolnego będzie pełnił dyżur pedagog z Dzielnicowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej Nr 2 - w godzinach 13.30 - 16.00.
Zachęcamy do skorzystania z konsultacji!

 

Szkolna "majówka".
Park Misyjny mieści się w centrum Krakowa przy Bulwarach Wiślanych obok Mostu Zwierzynieckiego. Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Na obszarze obejmującym ponad 2 hektary, wokół wielkoformatowej mapy świata, możesz zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli te miejsca, które znalazły się na marginesie życia społecznego. Interaktywne zwiedzanie oraz bogaty program warsztatów edukacyjnych pozwolą ci poznać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata. Poczujesz ducha misyjnego i będziesz mógł zaangażować się we współpracę na rzecz walki z ubóstwem. http://parkedukacji.swm.pl/

 

"Krakowska Matematyka 2011/2012".
Uroczyste podsumowanie konkursu "Krakowska Matematyka 2011/2012" odbyło się w dniu 16 maja 2012 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi w Krakowie. Po przedstawieniu grupy teatralnej wręczono nagrody i dyplomy. Wśród nagrodzonych byli również nasi uczniowie: Bartłomiej Wacławik z klasy 5a i Mateusz Nowacki klasy 6a. Gratulujemy laureatom.

 

Zielona szkoła w Korbielowie.
W dniach od 07.05 do 11.05.2012r. klasa IIIa i klasa IIIb wypoczywały na "Zielonej szkole" w Korbielowie.
Piekne beskidzkie krajobrazy, rozkwitająca wokół wiosna, a także gościnność właścicieli Domu Wczasowego "Częstochowa" sprawiły, że czas mijał nam wspaniale. Codzienne wędrówki po okolicy, zabawy na świeżym powietrzu i wieczorne zajęcia pływackie pozwoliły nam czynnie wypocząć i na kilka dni zapomnieć o Krakowie.
Zobaczcie zdjęcia, które mówią same za siebie.

 

Wymiana polsko-belgijska.
I znów, jak co roku w maju, odwiedzili naszą szkołę uczniowie ze szkoły w Diest, Belgia. Gościli ich uczniowie klasy 5a. Przez pięć dni wspólnie spędzali czas, zwiedzając Kraków, spotykając się na kręglach, grając w golfa i poznając prawa nauki w Parku Doświadczeń. Po pięciu wspólnie spędzonych dniach pełnych wrażeń, nastąpił moment pożegnania. Nie obyło się bez łez. Na szczęście w październiku spotkają się znowu. Tym razem w Belgii.

 

Kolejny sukces Bartłomieja Wacławika .
W czwartek (17 maja) w Warszawie odbył się finał największego, ogólnopolskiego konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach.
Konkurs TIK?-TAK! jest organizowany Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL, a patronują mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz marszałkowie województw z całego kraju. W konkursie wzięło udział 22,6 tys. uczniów z całej Polski.
Pragniemy poinformować, że Bartłomiej Wacławik uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce i został tegorocznym zwycięzcą Konkursu TIK?-TAK! na poziomie szkół podstawowych.

 

"Unia Europejska- to my" - finał.
9 maja 2012 r. w Dniu Europy w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem "Unia Europejska - to my". Była to czwarta impreza z cyklu "Odnawiamy Przymierza". Wzięło w niej udział 9 szkół: Szkoła Podstawowa nr 22 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 58 w Krakowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach, Zespół Szkół nr 1 w Męcinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu oraz Szkoła Podstawowa nr 113.
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.

I miejsce - zespół Szkoły Podstawowej w Paczółtowicach
II miejsce - zespół Szkoły Podstawowej nr 22 w Krakowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 113 w Krakowie

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji w języku angielskim.

I miejsce - Sara Długosz, Zespół Szkół nr 1 w Męcinie
II miejsce - Marlena Smoter, Zespół Szkół nr 1 w Męcinie
III miejsce - Dominika Pabian, Szkoła Podstawowa nr 113
Wyróżnienie - Kinga Mendlewska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu

 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego i Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego 'Stolice krajów Unii Europejskiej' w ramach imprezy "Unia Europejska - to my".
W kategorii klas młodszych:
I miejsce- Zofia Druzgała, SP nr 113
II miejsce- Bartosz Piotrowicz, SP nr 113
III miejsce- Patryk Sztandarki, SP nr 113
Wyróżnienia
-Łukasz Janda
-Kinga Jedynak
-Wiktoria Baś
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce- Justyna Rodak, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu
II miejsce- Edyta Krol, SP nr 2 w Siekierczynie
III miejsce- Dominika Wiśniewska, SP nr 113 w Krakowie
Wyróżnienie- Maria Kaczmarczyk, SP nr 113 w Krakowie
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 9 maja ok. 11:30 na sali gimnastycznej w siedzibie SP nr 113 w Krakowie, ul. Stachiewicza 33. Zapraszamy.
Laureatom gratulujemy!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego Na Najpiękniejszy Wiersz o Unii Europejskiej w ramach imprezy "Unia Europejska - to my".
I miejsce- Jakub Hotloś, SP nr 64 w Krakowie
II miejsc - Piotr Janda, SP nr 113 w Krakowie
III miejsce- Katarzyna Piotrowska, SP nr 113 w Krakowie
Wyróżnienie- Kacper Trzop, SP nr 113 w Krakowie
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 9 maja ok. 11:30 na sali gimnastycznej w siedzibie SP nr 113 w Krakowie, ul. Stachiewicza 33. Zapraszamy.
Laureatom gratulujemy!

 

Ogłoszono wyniki "V Krakowskich Mistrzostw SUDOKU".

Uczeń klasy 5a- Wacławik Bartłomiej zajął trzecie miejsce w kategorii klas piątych. W mistrzostwach wzięło udział 37 Szkół Podstawowych (reprezentowało je 107 uczniów). Podczas rozdania nagród i dyplomów uczniowie mieli okazję spotkać pana Jana Mrozowskiego- wielokrotnego mistrza Polski i Świata w Sudoku.

 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego
I miejsce: Katarzyna Wolska SP 58,
II miejsce: Katarzyna Kowalczyk SP 119,
III miejsce: Katarzyna Zimowska SP 56 i Aleksandra Kot SP 36.
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w dniu 9 maja około godziny 11.30. ZAPRASZAMY.
GRATULUJEMY LAUREATOM.

 

Rozwijanie pasji związanej z podróżowaniem- kl. 3a, 3b.

W dniu 16 kwietnia 2012 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły gościli uczniów klasy 4 a ze SP nr 30 wraz z wychowawcą p. Martą Kidoń - nauczycielem języka polskiego oraz nauczycielem wspomagającym. Celem spotkania było rozwijanie pasji związanej z podróżowaniem

 

Konkurs literacki "Mój Kraków"

Konkurs literacki "Mój Kraków" opierał się na przygotowaniu tekstu literackiego o naszym mieście. Wzięła w nim udział grupa uczniów z naszej szkoły. W XI Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Słowa, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 51 w Krakowie, a patronat honorowy pełnił Prezydent Miasta Krakowa, wyróżnienie zostało przyznane uczennicy klasy 3 b Kindze Jedynak za tekst pt. "Niezwykła przygoda". Nagroda wręczana była uczestnikom w Pałacu Krzysztofory, gdzie panowała podniosła i pełna radości atmosfera.

,,Niezwykła przygoda'' Kinga Jedynak- tekst

 

Konkurs "Unia Europejska - to my"
Szkoła Podstawowa nr 113 w Krakowie ogłasza konkurs humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych "Unia Europejska - to my"
Kategorie:
I. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
II. Konkurs recytatorski poezji w języku angielskim (obowiązuje twórczość poetycka z krajów Unii Europejskiej).
III. Konkurs poetycki na najpiękniejszy własny wiersz o Unii Europejskiej.
IV. Konkurs plastyczny "Stolice krajów Unii Europejskiej".

 

Finały Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych w Minikoszykówce.

 

Zajęcia dla klas 3 z pracownikiem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących.
W dniu 19 marca bieżącego roku pani Bożena Jędrusiak -osoba niewidoma pracująca jako nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 6, prowadziła zajęcia dla trzecioklasistów

 

Lista laureatów Małopolskiego Konkursu Matematycznego ogłoszona.

Wacławik Bartłomiej został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!

 

Dzień otwartych drzwi- czwartek, 8 marca.

Serdecznie zapraszamy na" Dzień otwartych drzwi" w SP nr 113- czwartek, 8 marca w godz. 17:00-18:30.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2012/2013

 

EWIDENCJA ZAPISÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH- przewodnik dla Rodziców.

REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2012/2013.

ELEKTRONICZNA EWIDENCJA DO SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

 

IV Ogólnopolski Konkurs "Zapomniane kolędy i pastorałki" - wyniki.

W czwartek 26 stycznia 2012 roku, w sali teatralnej przy Kościele Św. Jadwigi Królowej odbył się IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ZAPOMNIANE KOLĘDY I PASTORAŁKI".
W przesłuchaniach ostatecznie wzięły udział 22 zespoły dziecięce, w dwóch kategoriach: 0-I i II-III. Łącznie zaprezentowało się 204 uczestników z Krakowa, Skawiny, Łostówki i Olszówki (gmina Mszana Dolna).
Poziom naszego kolejnego konkursu był jak zwykle bardzo wysoki. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, a obrady były podobno bardzo burzliwe.
W kategorii 0-I zwycięskimi okazały się zespoły: "Mali Łostowianie" ze Szkoły Podstawowej w Łostówce (opiekun: Krystyna Kornaś) i "Muzykalni" z kl. Ib SP 113 (opiekun: Justyna Karczmarz), wyróżnienia natomiast "Anioły z pasterzami" z SP 119 i "Sześcionutki" z kl. Ia-sześciolatków z SP 113 (opiekun; Jolanta Zaczyńska).
W kategorii klas II-III dwie nagrody główne trafiły w ręce zespołów "Grające aniołki" z SP nr 4 w Skawinie (opiekunowie; Ewelina Paluchowska i Barbara Włodek) oraz "Śpiewaki" z kl. II b SP 113 (opiekun: Małgorzata Kapecka).
Główne cele konkursu, a więc promocja dziecięcej twórczości artystycznej i kultywowanie i popularyzacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek zostały osiągnięte.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu i już dziś zapraszamy na kolejny w przyszłym roku.

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z GramatykiJęzyka Polskiego "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

 

Warsztaty taneczne klas trzecich.

W ramach działań "Rozwijamy nasze pasje" 9 stycznia 2012 roku klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Maję Strzelecką- instruktorkę tańca.
Na początku zajęć pani Maja opowiedziała dzieciom o pasji do tańca, którą rozwijała już od szkoły podstawowej ( pani Maja była uczennicą naszej szkoły). Następnie przeprowadziła krótki test oceniający nasze poczucie rytmu i orientację dotyczącą własnego ciała oraz przestrzeni. Zabawy rozluźniające mięśnie i ścięgna przygotowały nas do właściwej części zajęć.
Poznawaliśmy kroki taneczne kilku tańców i próbowaliśmy swoich sił na parkiecie. Nie było to łatwe, ale towarzyszył nam dobry nastrój i szczere chęci. Zajęcia były świetną okazją, aby przygotować się do szkolnego balu karnawałowego. Po tańcach wszyscy stwierdzili, że dobrze byłoby częściej poruszać się w rytm muzyki, i pod kierunkiem tak sympatycznej Pani Instruktorki.

Uczniowie i wychowawcy klas trzecich.

 

"Kultura na co dzień". Konkurs na inscenizację teatralną dla klas 0 - VI.
W tym roku w naszej szkole jednym z głównych priorytetów pracy są zasady właściwego zachowania. Wiedzę o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach, przekazali nam uczniowie w przygotowanych inscenizacjach teatralnych w ramach konkursu "Kultura na co dzień", który odbył się 11.04.2012 r.

 

Mistrzostwo Krakowa w minikoszykówce dla drużyn SP 113 !!!

"W hali Com Com Zone w Krakowie rozegrano finałowe zawody szkolnych mistrzostw Krakowa, w których podwójny sukces osiągnęła reprezentacja SP 113. Opiekunem drużyn dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 113 jest Jan Długosz, utytułowany trener, który przez kilka dekad szkolił zespoły Wisły Kraków."- fragment artykułu z Dziennika Polskiego.

Skład drużyn:
Badoń Paulina
Bednarska Diana
Bil Alicja
Cupiał Kamila
Jakóbik Justyna
Krzyszakowska Jolanta
Kukla Aleksandra
Staniszewska Aleksandra
Tokarska Julianna
Wiertek Anna
Zaczek Weronika
Żegleń Beata
Krzak Dawid
Litwin Maciej
Łudzik Piotr
Nowacki Mateusz
Nowakowski Krystian
Pachołek Patryk
Partyka Piotr
Pelc Maciej
Przybycień Michał
Puchalski Dominik
Świgoń Grzegorz
Wierzba Jakub
Wlazło Krzysztof

 

Zaproszenie dla Dzieci i Babć na Zabawę Karnawałową
Serdecznie zapraszamy w dniu 21 stycznia 2012 r. uczniów klas I-III i "zerówki" wraz z Babciami na Zabawę Karnawałową.
Klasy II i III będą bawić się od godz. 9:00 do 10:30.
Klasy I i "zerówkę" zapraszamy od godz. 10:00 do 11:30. W programie tańce i zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

W dniu 21 stycznia 2012 r. o godz. 10:00 zapraszamy dzieci pięcio i sześcio - letnie wraz z Rodzicami i Babciami na Bal Karnawałowy. W programie tańce i zabawy dla dzieci i Babć oraz słodki poczęstunek.
W czasie, kiedy dzieci i Babcie będą się wspaniale bawić przy muzyce, Rodzicom proponujemy spotkanie z psychologiem na temat dojrzałości szkolnej dziecka oraz obejrzenie sal lekcyjnych i poznanie propozycji edukacyjnych szkoły.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 tuż-tuż.
W roku 2012 DBI obchodzić będziemy 7 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

 

IV Ogólnopolski Konkurs "Zapomniane kolędy i pastorałki"
Szkoła Podstawowa nr 113 im. Leopolda Węgrzynowicza w Krakowie zaprasza serdecznie do udziału w IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ZAPOMNIANE KOLĘDY I PASTORAŁKI" Formularz zgłoszenia

 

Dyżur pedagoga.
Uwaga!!!
3 stycznia (wtorek) w gabinecie pedagoga szkolnego będzie pełnił dyżur pedagog z Dzielnicowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej Nr 2 - w godzinach 13.00 - 15.00.
Zachęcamy do skorzystania z konsultacji!

 

Dzień św. Marcina
Klasa 2a postanowiła w tym roku zapoznać się dokładniej z postacią św.Marcina. Realizujemy przy okazji tegoroczne hasło przewodnie - poznajemy pasje naszych rodziców - w związku z tym mama Agatki poprowadziła z dziećmi zajęcia plastyczne, na których robiliśmy lampiony. 10 listopada, wieczorem wspólnie z rodzicami, zrobiliśmy dzieciom niespodziankę. Zapaliliśmy lampiony i przeszliśmy spacerkiem do parku. Niestety wiał silny wiatr i musieliśmy bardzo pilnować , aby świeczki nie gasły. Raz po raz zatrzymywaliśmy się, aby zapalać światełka . Wreszcie dotarliśmy na miejsce. Przybliżyłam uczniom postać Marcina, który był bardzo dobrym człowiekiem, wrażliwym na biedę innych. Kiedy tak staliśmy zasłuchani, podjechała do nas na rowerze tajemnicza postać. Okazało się, że ten mężczyzna ma na imię Marcin, usłyszał o naszym spotkaniu i przywiózł nam coś dobrego. Dzieci były bardzo zaskoczone i głośno wyrażały swoje zadowolenie - "Jeszcze nigdy tak bardzo nie smakowały nam rogaliki, jak dzisiaj". Chyba powtórzymy tę akcję w przyszłym roku.

 

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły".
28 października 2011 roku gościliśmy w szkole przedstawiciela firmy Skanska oraz ratowników medycznych PCK. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", z zakresu bezpieczeństwa a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zostały przeszkolone klasy trzecie oraz klasa czwarta. Jak się okazało nasi uczniowie niejedno wiedzieli już sami.

 

Turniej "Bezpieczni na drodze".
W poniedziałek 24 października, w ramach akcji ODBLASKOWA SZKOŁA odbył się w naszej szkole turniej "Bezpieczni na drodze". Uczniowie pierwszych klas rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Wszyscy wykazali się rewelacyjną wiedzą, a o zwycięstwie przedstawicieli klasy I "b" zadecydowała dopiero ostatnia konkurencja "na czas". Gratulujemy naszym pierwszakom wiedzy na temat bezpiecznego zachowania na drodze i umiejętności wykorzystania tej wiedzy w praktyce.

 

Nasz udział w Kampanii " Wspieramy Rodziny".
19 października 2011 roku w naszej szkole miało miejsce niesamowite wydarzenie. Uczniowie klasy pierwszej "a" i drugiej "a" namalowali, pod okiem krakowskiego artysty Ryszarda Paprockiego (pseudonim "Ryho") obraz. Obraz ten wystawiony będzie do licytacji podczas koncertu charytatywnego z udziałem Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego, który odbędzie się we wtorek 8 listopada 2011 roku w Filharmonii Krakowskiej. Koncert otwiera Kampanię "Wspieramy Rodziny" zainicjowaną przez Fundację "Aby żyć". Jest to kolejny krok naszej współpracy z Fundacją, z którą połączyła nas osoba Pani Marty Grzyb - dyrektora do spraw promocji Fundacji, a zarazem rodzica dwójki uczniów naszej szkoły oraz przedstawiciela Rady Rodziców SP 113.

 

Nasi uczniowie i nauczyciele w Belgii.
Już po raz ósmy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wymianie polsko - belgijskiej. W dniach od 1 do 7 października przebywali u swoich koleżanek i kolegów z Diest w Belgii. Wyjazd pełen był atrakcyjnych wycieczek m. in. do stolicy Belgii, Brukseli. Tutaj zwiedzili zabytkowy rynek, obowiązkowo odwiedzili figurkę Manneken Pis i imponujące budynki Parlamentu Europejskiego. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić piekną jaskinię w Ardenach i podziwiać dzikie zwierzęta w parku safari. Dopełnieniem tych wrażeń był pobyt u rodzin belgijskich, wspólne spędzanie czasu, próbowanie belgijskiego jedzenia, zwiedzanie szkoly i uczestniczenie we wspólnych zajęciach. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

 

Wycieczka klasy IIIa do Lasu Wolskiego.
W ostatni wrześniowy dzień klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Lasu Wolskiego. Pogoda była piękna- błękitne niebo, złote promienie słońca i lekki, ciepły wiaterek. To, w połączeniu z jesiennym lasem, dawało nam dużo energii do pieszej wędrówki. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się wszystkim warstwom lasu, rozpoznawać napotkane drzewa i posłuchać śpiewu ptaków. Z Kopca Józefa Piłsudskiego podziwialiśmy panoramę Krakowa i jego okolic. Mieliśmy też czas na beztroską zabawę pamiętając, że las jest domem roślin i zwierząt, a my tylko gośćmi. Wycieczka była bardzo udana i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

 

Punkt konsultacyjny.
Punkt konsultacyjny dla dzieci i młodzieży, młodzieży akademickiej eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi ( tytoń, alkohol, narkotyki) oraz ich rodzin i bliskich, działający przy ul. Wójtowskiej 3 w Krakowie (budynek Przychodni Zdrowia, I piętro) poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 8.00 - 11.00 w okresie od 3 października do 30 listopada 2011r. zaprasza na bezpłatne:
-Konsultację i wstępną diagnozę,
-Konsultację dla członków rodziny i bliskich osób ,
-Rozmowy interwencyjne- motywowanie do zmiany ryzykownych zachowań ,
-Konsultację w celu uzyskanie wiedzy na temat kontrolowanego picia dla młodzieży akademickiej ,
-podejmowanie działań interwencyjnych z młodzieżą używającą substancji psychoaktywnych.

 

Jesienne Krakowskie Biegi Przełajowe- Michał Przybycień na II miejscu.
We wtorek 27.09.2011r. na Krakowskich Błoniach odbyły się "Jesienne Krakowskie Biegi Przełajowe". W biegu wzięło udział 960 uczniów ze szkół krakowskich, w których uczestniczyła reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły w składzie: klasa 4- Kos Roksana, Nowak Beata, Cupiał Maciej, Adamski Michał, Miroszewski Sebastian, Opydo Łukasz, Wątroba Bartłomiej; klasa5- Flaga Julia, Malczyk Maja, Wojtaszek Wiktoria, Barwiński Rafał, Wierzba Jakub, Zięcina Daniel; klasa6- Daszkiewicz Natalia, Krzyszakowska Jola, Makarewicz Kamila, Nowak Joanna, Zaczek Weronika, Nowakowski Krystian, Pelc Maciej oraz Przybycień Michał . Michał wywalczył 2 miejsce w swojej kategorii i awansował do wojewódzkich biegów przełajowych, które odbędą się w środę 5.10. w Nowym Targu.

 

Wyniki wyborów na funkcję przewodniczącej Szkolnej Rady Uczniowskiej w roku 2011/2012
*Magdalena Żołnierek, klasa 5a- 28 głosów,
*Diana Bednarska, klasa 6a- 4 głosy,
*Jolanta Krzyszakowska, klasa 6b- 12 głosów,
*Maria Kaczmarczyk, klasa 6b- 45 głosów.
Jeden głos był nieważny.
Wszystkim kandydatkom gratulujemy odwagi oraz pięknych plakatów wyborczych.

Przewodniczącą Szkolnej Rady Uczniowskiej na rok 2011/2012 została Marysia Kaczmarczyk

 

Konkurs plastyczny "Jestem bezpieczny na drodze"
Konkurs plastyczny "Jestem bezpieczny na drodze" zorganizowany w ramach akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA"
Do 15 października prosimy uczniów o składanie prac konkursowych u pedagoga szkolnego lub w świetlicy szkolnej. Format prac-maksymalnie A3, technika dowolna.

 

ODBLASKOWA SZKOŁA
Po raz kolejny zgłosiliśmy się do konkursu "ODBLASKOWA SZKOŁA" organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.
Realizacja założeń konkursu odbędzie się we wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

E:\Documents and Settings\uczeń.NAUCZYCIELSKI\Pulpit\odblaskowa_szola_2010.jpg

 

Bezpieczne przejście dla pieszych.
12 września naszą szkołę odwiedzili policjanci. Spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz z uczniami pierwszych klas. To przemiłe spotkanie poświęcone było nauce bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Umiejętność prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym najmłodsi przećwiczyli na najbliższym szkole przejściu dla pieszych. Oczywiście świetnie sobie poradzili i w związku z tym nagrodzeni zostali przez policjantów odblaskami.

 

XII Rajd Szkolny - Ojców, Pieskowa Skała.
 

 

Uwaga! Wkrótce wybory......................
...........wybory na funkcję Przewodniczącej lub Przewodniczącego SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ. Kandydatów prosimy o przygotowanie plakatów wyborczych do dnia 26 września 2011 r.
Plakaty wyborcze:

 

Projekt Bezpieczny Przedszkolak.

Komenda Miejska Policji w Krakowie we współpracy z Wydziałem Edukacji i Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt skierowany do najmłodszych mieszkańców naszego miasta pod nazwą "Bezpieczny przedszkolak".
Głównym celem projektu jest :
wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń poprzez
- wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia
- utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań
zwiększenie świadomości osób sprawujących opiekę nad dziećmi w zakresie odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo w tym :
- uświadomienie osobom odpowiedzialnym za prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo dziecka skutków zaniedbań
- profilaktyka urazów dzieci
W ramach tego projektu, 7 września 2011 r. uczniów z oddziału przedszkolnego naszej szkoły odwiedził Gość specjalny - Policjant z Komendy Miejskiej Policji
w Krakowie.

 

WYPRAWKA SZKOLNA 2011 i STYPENDIA SZKOLNE.

WYPRAWKA SZKOLNA 2011 - dodatkowy termin składania wniosków - 5 września!!!

STYPENDIA SZKOLNE
Od września 2011 roku przyjmowanie wniosków, rozliczanie oraz wypłata świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków (stypendia, zasiłki) odbywać się będzie w Filiach MOPS właściwych ze względu na miejsce zamieszkania ucznia:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Filia Nr 2 (dzielnica IV i VI),ul. Radzikowskiego 37
Tel. 12 636 77 98

 

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2011/2012.
Link do pobrania zestawu podręczników. Zestaw dostępny również w sekretariacie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Linki:
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Magiczny Kraków
Wydział Edukacji

Przydatne strony:)

Strefa wiedzy
Dzień bezpiecznego internetu
Sieciaki
Dziecko w sieci
Kidprotect
Interklasa
Magiczny Kraków dzieciom
Słownik wyrazów obcych
Karta rowerowa
Polska Biblioteka Internetowa