Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   

 

ZWROT KOSZTÓW PONIESIONYCH NA PODRĘCZNIKI SZKOLNE!!!
Informujemy Rodziców, iż istnieje możliwość otrzymania zwrotu kosztów za podręczniki dla uczniów klasy zerowej oraz klas I - III.

 

STYPENDIUM SZKOLNE 2008/2009
Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej
z niskich dochodów na osobę w rodzinie oraz innych okoliczności uzasadniających przyznanie pomocy materialnej takich jak bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność

 

Szkolny piknik- "Święto Rodziny" już w sobotę!
Zapraszamy na coroczny piknik "Święto Rodziny" w sobotę 7 czerwca od godz 9.30 do 13.00. W programie między innymi: zawody sportowe, kiermasze, smaczne jedzenie z grilla, loteria-Koło Fortuny, bieg o puchar Dyrektora SP113, konkursy z udziałem Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

 

Zaproszenie dla przyszłych uczniów SP113 .
Informuję, że w dniu 11.06.2008 r. (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci zapisanych do Szkoły Podstawowej nr 113 ul. Stachiewicza 33, do klasy pierwszej i zerowej na przyszły rok szkolny.
PS
Miło nam będzie gościć Państwa także na Pikniku "Święto Rodziny", który odbędzie się na boiskach szkolnych w sobotę, 7 czerwca br. w godzinach od 9.30 do 13.00.
Serdecznie zapraszam
Dyrektor Szkoły
Bożena Sadok

 

Finał konkursu Ekomat 2008 - Matematycznie i sportowo. Pełen sukces!
Zakończył się ostatni etap " VI MIĘDZYSZKOLNEGO DRUŻYNOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "EKOMAT" DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH KRAKOWA". Nasza drużyna w składzie: Karolina Dobranowska, Bartosz Gniadek, Bernard Hołuj zajęła I miejsce.

 

Rejs statkiem Sobieski, szkolna majówka.
14 maja spędziliśmy na wycieczce statkiem Sobieski po Wiśle. Miejscem docelowym był hotel Irbis- właściwie urocza łączka wokół hotelu. Tam zjedliśmy kiełbaski i aktywnie wypoczywaliśmy :)

 

Pamiętamy, świętujemy, obiecujemy. Święto Ziemi
Dnia 22 kwietnia wszyscy spotkaliśmy się na apelu poświęconym obchodom "Święta Ziemi". Na początku uczniowie klasy 2 a zachęcali do spożywania warzyw i owoców - wyjątkowych darów ziemi. Akcja polegała na prezentacji plakatów

 

Bartosz Gniadek z kl 5a został lauretem konkursu Krakowska Matematyka
Nasi uczniowie z klas 4 i 5 brali udział w konkursie dla Szkół Podstawowych województwa małopolskiego: Krakowska Matematyka 2008- "Niedaleko od Krakowa", organizowanym przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Do ścisłej czołówki zakwalifikował się Bartek i został laureatem- gratulujemy.

 

Konkurs Ekomat- zakończył sie etap międzyszkolny
Konkurs (już szósta edycja) był organizowany przez doradcę metodycznego- p. mgr Ewę Malicką. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością rachunkową, ruchową i komputerową.Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Gniadek, Karolina Dobranowska i Bernard Hołuj. Finał odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury- ciekawe, czy z naszym udziałem? Zobacz zdjęcia

 

Zdjęcia ze szkolnej dyskoteki.
Zapraszamy do naszej galerii.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie na stronę internetową.
Regulamin konkursu : W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie

 

Arkusz Sprawdzianu szóstoklasistów z 8 kwietnia 2008r.
"Jasne jak słońce "- kliknij na zdjęcie, aby otworzyć arkusz w formacie pdf.

 

Szkolny zestaw podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego na rok szkolny 2008/2009
Zapraszamy do zapoznania się z zestawem podręczników na najbliższy rok szkolny

 

Zapisy do klasy pierwszej.

Szkoła Podstawowa nr 113 w Krakowie ul. Stachiewicza 33 o g ł a s z a zapisy dzieci urodzonych w 2001 r. do klasy pierwszej na rok szkolny 2008/2009.
W programie nauczania:
- informatyka,
- język angielski,
- bezpłatna nauka pływania
- zajęcia z zakresu unikania zagrożeń oraz zasad bezpiecznych zachowań.
Dodatkowo oferujemy:
- smaczne tanie obiady,
- pobyt w świetlicy szkolnej czynnej od 7.00 do 17.00,
- dostęp do czytelni multimedialnej,
- bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych.

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00.
Serdecznie zapraszamy.

 

Rusza kolejna klasa sportowa.
Klub Sportowy TS WISŁA KRAKÓW zaprasza dziewczęta i chłopców urodzonych w 1998 r. (obecni uczniowie klas trzecich) do klasy sportowej o profilu koszykówka, organizowanej w Szkole Podstawowej nr 113 ul. Stachiewicza 33 w przyszłym roku szkolnym.
W programie nauczania 10 godz.wychowania .fizycznego, w tym zajęcia na basenie i treningi pod okiem trenerów z klubu sportowego.
Zapraszamy również do zapisu do klas pierwszych dzieci urodzone w 2001 roku.
W programie nauczania bezpłatna nauka pływania i informatyka.
Dla dzieci młodszych organizujemy również "zerówkę" w nowowyremontowanej sali lekcyjnej.
W sobotę 5 kwietnia w godz 10.00 do 14.00 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców z dziećmi na "dzień otwartych drzwi" w szkole.

 

Rekrutacja do klasy zerowej.
W dniach od 1 do 31 marca br. do godz. 17.00 trwa elektroniczna rekrutacja do klasy zerowej, organizowanej w roku szkolnym 2008/2009. Zapraszamy rodziców sześciolatków do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00 celem pobrania KARTY ZAPISU.
Zapisu można dokonać także indywidualnie w formie elektronicznej. Wszelkie informacje dostępne pod adresem: www.portaledukacyjny.krakow.pl (REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW ZEROWYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH)

 

Podsumowanie VIII Rajdu i Szkolny Dzień Profilaktyki.
15.11.2007 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Podsumowaliśmy też wyniki rajdowej rywalizacji.

 

"Szkoła bez przemocy"
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Programie społecznym "Szkoła bez przemocy"

 

Wymiana polsko-belgijska - 2007
Na przełomie września i października grupa uczniów naszej szkoły z klas szóstych odwiedziła swoje koleżanki i kolegów w Belgii.
Dodano 24 X 07

 

Odbył się, już VIII, Rajd Szkolny im. prof. Leopolda Węgrzynowicza.
19 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i w towarzystwie kilku rodziców wyruszyli na rajdowy szlak. Tym razem w kierunku "Dolinek Krakowskich". Młodsi przebyli malowniczą ścieżkę dydaktyczną w Dolince Brzoskwinki, a starsi przeszli dłuższą trasę- od Dolinki Aleksandrowickiej, aż po Dolinkę Brzoskwinki.
Dodano 25 IX 07