Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

W 1996 roku Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie rozpoczęła współpracę z Policją holenderską z regionu Hollands Midden. W tym początkowym okresie udało się wykształcić główne kierunki współdziałania związane m.in. ze - szkoleniami, wymianą informacji, organizacją służb policyjnych, a także poprawą poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, czy też wypracowania modelowych rozwiązań w bieżących kontaktach z administracją samorządową.

W ramach konkursu Odblaskowa Szkoła, 23 i 24 października naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkoli z naszej dzielnicy. Gościliśmy grupy z Samorządowego Przedszkola Nr 118, Samorządowego Przedszkola Nr 130 oraz Chatki Puchatka Przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznych zachowań w domu i poza nim. Obdarowani zostali odblaskami, książeczkami i pancernikami.

W piątek 21 września pierwszoklasistów odwiedzili policjanci. Przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodsi mieli też okazję przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy pod okiem policjantów. Dodatkową atrakcją był radiowóz, do którego mogli wsiąść. Bardzo dziękujemy Panu Dzielnicowemu.
Odpowiedzialność nieletnich.
W październiku odbyły się dwa spotkania dla uczniów klas VII dotyczące odpowiedzialności nieletnich, przeprowadzone przez Pana Sylwestra Krupę z III Komisariatu Policji w Krakowie.
Odblaskowy Rajd.
27 września, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wybrali się na rajd szkolny. Celem był Kopiec Pilsudskiego. Rajd najmłodszych był rajdem odblaskowym.
Próbna ewakuacja.
20 września odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Dzięki pomocy strażaków z JRG 5
w Krakowie mogliśmy przećwiczyć procedurę ewakuacji szkoły w razie pożaru. "Zerówkowicze" mieli dodatkowo możliwość oglądnięcia wozu strażackiego i porozmawiania ze strażakami o ich pracy.
Projekt "Mediacje rówieśnicze".
26 września odbyły się w naszej szkole dwa apele: dla uczniów klas 0-III oraz IV-VIII. Poświęcone były projektowi "Mediacje rówieśnicze", który wdrażany jest w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego przy współpracy z Poradnią psychologiczno - pedagogiczną Nr 2 w Krakowie. Koordynatorki :Pani Katarzyna Owsiany i Monika Nowak podsumowały dotychczasowe działania, przedstawiły plan na najbliższy rok szkolny i przypomniały to, co już o mediacjach wiemy. Na apelu przedstawieni zostali również mediatorzy rówieśniczy, którzy przeszli szkolenie, zdali pomyślnie egzamin i w tym roku szkolnym pomogą uczniom naszej szkoły w rozwiązywaniu konfliktów.
Spotkanie Straży Miejskiej z uczniami klas I i II oraz "0" - zajęcia z bezpieczeństwa na drodze
3 stycznia 2019 Straż Miejska odwiedziła naszą szkołę. Spotkanie z najmłodszymi poświęcone było bezpieczeństwu na drodze. Zerówkowicze mogli poćwiczyć prawidłowe zachowania przy pomocy autochodzika. Wszyscy wiele się dowiedzieli, ale też świetnie się bawili.

C 2005-2019 SP113