"Biała szkoła" w Soli .
W dniach 22-27 lutego, uczniowie klasy 1c i 3c pod opieką wychowawców, p. Małgorzaty Pachołek i p. Beaty Gajdy, wraz z p.Anną Krupą i p.Edytą Kozicką, spędzili słodkie chwile w Soli, małej wsi położonej niedaleko Żywca w województwie śląskim.
Pobyt na Białej Szkole obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie poznali historię regionu, legendy, zwiedzili zabytkową dzwonnicę w Soli i spróbowali wody ze źródła solankowego.
Poza tym wszyscy oddychali świeżym, beskidzkim powietrzem podczas pieszych wycieczek po okolicy i w czasie zabaw na śniegu lepiąc bałwany.
W trakcie wycieczki autokarowej zatrzymaliśmy się w Żywcu, aby udać się do Parku Zamkowego, odwiedzić Mini Zoo i zobaczyć piękny Rynek. Następnie ruszyliśmy do Wytwórni Filmów Animowanych w Bielsku Białej, gdzie uczniowie poznali etapy tworzenia filmu animowanego, zwiedzili pomieszczenia ze stanowiskami pracy i wzięli udział w pokazie filmowym.
Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na naukę. W przestronnym i dobrze wyposażonym ośrodku codziennie odbywały się lekcje i zajęcia warsztatowe. Popołudniami uczniowie spędzali czas grając w tenisa stołowego, piłkarzyki i w gry na PlayStation jak również czytając książki lub oglądając filmy. Co więcej, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym o lokalnej legendzie i w konkursie Mam Talent.
Była to udana i obfitująca w wiele atrakcji Biała Szkoła, na której uczniowie poznali ciekawe miejsca, uczyli się i bawili. Wszyscy wrócili wypoczęci z nowymi siłami do dalszej nauki.

C 2005-2016 SP113