"Śladami przodków"

W dniu 12 listopada uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w wycieczce na Wawel. Wszyscy z zainteresowaniem wchodzili na wawelskie wzgórze i od bramy wejściowej poznawali postacie historyczne ważne dla naszego narodu. Z podziwem patrzyli na dumnie siedzącego na koniu Tadeusza Kościuszkę. Zaś w Katedrze mieli możność poznać nagrobki królów polskich, oraz słynną Konfesją św. Stanisława Biskupa. Duże wrażenie wywarł na zwiedzających Czarny Krzyż, przed którym modliła się obecnie już od wielu lat święta Królowa Jadwiga - król Polski. Postać ważna dla nas ze względu na Parafię, której królowa Jadwiga patronuje i do której należy większość z nas. Kolejnym wyjątkowym dla nas miejscem była Krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów z miejscem pochówku Marszałka Józefa Piłsudskiego i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z żoną Marią. Na koniec mieliśmy okazję zwiedzić Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Dziewczynkom podobała się szczególnie biżuteria oraz naczynia z zastaw stołowych, chłopcom natomiast zbroje, broń, uprzęże. Po wyjściu przyglądaliśmy się pięknym krużgankom w Zamku wawelskim Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcie przy pomniku upamiętniającym niedawno zmarłego Jana Pawła II Wielkiego - Papieża Polaka. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Wychowawca klasy 1 b
Renata Kubica