Szopkarze z klasy I b.

Wszystkim krakowianom znana jest tradycja wykonywania szopek krakowskich i organizowanego na początku grudnia konkursu pod tym samym tytułem. W tym roku Konkurs Szopek Krakowskich obchodzony był już po raz 73 a organizatorem było jak zawsze Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Aby tradycji stało się zadość także przedstawiciele z klasy I b przystąpili do jej wykonania. W grupie uczniów pracujących nad wykonaniem szopki pracowały następujące uczennice: Magdalena Bajan, Milena Bajorek - Dołba, Zuzanna Idzior, Zofia Gozdek, Julia Klęk, Oliwia Zielińska.
Po zgromadzeniu różnych materiałów i omówieniu wybranych zabytków charakterystycznych dla naszego miasta zaczęliśmy budowę i malowanie poszczególnych elementów zaplanowanej pracy plastycznej. W naszej szopce pojawiły się kolejno Kościół Mariacki, Sukiennice, Smocza Jama oraz Święta Rodzina, która stanowi istotę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Pracy było dużo zwłaszcza, że powierzchnia na której chcieliśmy ustawić poszczególne elementy musiała być pokaźna. Podczas działań wciąż brakowało nam farby do jej pokrycia, ale i te trudności dało się pokonać. Na koniec na nieboskłonie zostały zamontowane światełka, które dodały blasku całej pracy.
Szopka nasza prezentowała się okazale. Z dumą szliśmy z nią w orszaku od Pomnika Adama Mickiewicza do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Na pewno wszyscy udamy się na wystawę szopek, aby podziwiać także prace innych szopkarzy.
Zapraszamy na wystawę!

Wychowawczyni klasy I b