TURNIEJ BRD
W dniach 04.04.2016r. - 07.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 113 w Krakowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne do Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym, które polegały na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.
W eliminacjach wzięło udział 42 uczniów klas V - VI. Podstawą wzięcia udziału w eliminacjach, było pozytywne zdanie egzaminu na kartę rowerową. Celem eliminacji było wybranie 2 dziewczynek oraz 2 chłopców z najlepszą znajomością zasad ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Komisja w składzie: Monika Nowak i Artur Witkowski, po zapoznaniu się z pracami uczniów, wyłoniła 4 osoby, które otrzymały najwyższą punktację z testu: spośród dziewczynek Anna Pawłowicz kl. VIc i Wiktoria Baś z kl. VIc, wśród chłopców najlepszy okazał się Marcin Miodek kl. VI a, kolejnym z chłopców jest Patryk Mleczek z kl. VI b. Wyżej wymienione osoby wyłonione w eliminacjach szkolnych przeszły dalej do II etapu, jakim był udział w eliminacjach powiatowych do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, który odbył się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku. W dniu 12.04.2016r. uczestnicy zmierzyli się z testem teoretycznym, w którym było do rozwiązania 25 zadań ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz z 10 pytaniami ze skrzyżowań. Uczestnicy w dniu 13.04.2016r. pokazywali swoje umiejętności w jeździe na rowerze oraz w udzielaniu pierwszej pomocy, w której uzyskali max. ilość punktów.

C 2005-2016 SP113