Z wizytą u św. Mikołaja.
Co prawda 6 grudnia już za nami, jednak mimo to "zeróweczka" i klasa 1 a postanowiła "złapać" ulubionego świętego wszystkich na świecie dzieci jeszcze w tym roku. W tym celu udaliśmy się do oddalonego zaledwie godzinę drogi od Krakowa miasta Zator. Jednak zanim mogliśmy pociągnąć za brodę i sprawdzić wiarygodność najważniejszego mieszkańca wioski - Mikołaja, musieliśmy odbyć wędrówkę "Bajkową ścieżką" i poznać losy bohaterów znanych bajek. Zawitaliśmy w progi domku krasnoludków, co przygarnęły Królewnę Śnieżkę, zaglądnęliśmy do chatki z piernika, gdzie Baba Jaga zwabiła Jasia i Małgosię, przyglądaliśmy się pracy syna młynarza, zanim to poznał Kota w butach, a na herbatkę zaprosił nas sam Julian Tuwim. Strudzeni drogą ogrzaliśmy się przy kominku św. Mikołaja, który przywitał nas w swojej chatce łakociami i niespodziewanymi podarunkami. Oczywiście nie obyło się bez zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Tego dnia atrakcjom nie było końca: oglądnęliśmy projekcję filmu w kinie 4D, śmigaliśmy na łyżwach po lodowisku, a także uczestniczyliśmy w paradzie z postaciami z ulubionych bajek. Na dowód wizyty, co by to każdy niedowiarek nie wątpił, że Mikołaj mieszka tak blisko, wszyscy otrzymali certyfikat wizyty u świętego.

C 2005-2014 SP113