Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza

nr 113 w Krakowie

 

 
 
   

"Zimowe spotkanie" - Zajęcia integracyjne w Przedszkolu Specjalnym.

W dniu 26 stycznia 2015 roku miało miejsce drugie z zaplanowanych spotkań integracyjnych uczniów klasy 3 b z przedszkolakami.
Spotkanie rozpoczęło się od zagadek muzycznych przygotowanych przez niektórych uczniów, a były nimi grane na dzwonkach znane kolędy. Później zaprezentowana została piosenka pod tytułem "Zimowa wyliczanka". Dzieci z przedszkola z ochotą włączyły się do wspólnego śpiewu i pląsania przy muzyce. Potem z zainteresowaniem mówiły o swoich ulubionych zabawach zimowych oraz urokach trwającej właśnie pory roku. Następnie zadaniem przedszkolaków było odgadywanie nazw drzew iglastych i podanie ich charakterystycznych cech. Uczniowie klasy trzeciej służyli im swoją pomocą dopowiadając wiele ważnych informacji. Potem nastąpiła praca grupowa dzieci służąca narysowaniu wybranego okazu drzewa iglastego i przyozdobienia go, wykonanymi
w efektowny sposób ozdobnymi bombkami wyrytymi w metalowej folii. Wykonane prace plastyczne przyozdobiły salę przedszkolaków. Dodatkową atrakcją wspólnych zajęć była część gimnastyczna związana z poruszaniem się do przodu i w tył po przygotowanych przez uczniów narysowanych na gazetach śladach stóp - imitujących ślady robione butami na śniegu.
Na koniec spotkania wszyscy razem zaśpiewali poznaną piosenkę i oglądali wykonane przez siebie prace plastyczne. Z ochotą pozowali też do pamiątkowego zdjęcia.


Wychowawca klasy 3 b
Renata Kubica


 
  
C 2005-2015 SP113