Letnie spotkanie.

W dniu 15 czerwca 2015 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie integracyjnych przedszkolaków z uczniami klasy 3 b. Na wstępie przedszkolaki były zaproszone do wysłuchania piosenki pt. " Na cztery i na sześć" śpiewanej przez szkolnych kolegów i koleżanki. Wszyscy zachęcani byli również do włączenia się do wspólnej zabawy, przez śpiewanie refrenu połączone z wyklaskiwaniem rytmu śpiewanego utworu. Następnie przedszkolaki miały okazję wypowiedzieć się na temat dźwięków przyrody słyszanych na łące oraz opisywania i nazywania zwierząt, zjawisk, które je powodują. Potem chętne dzieci naśladowały omawiane odgłosy a inne osoby podawały nazwy wskazujące na to, kto je mógł wydać. Kolejnym zadaniem była praca grupowa polegająca na wykonaniu owadów
z przygotowanych przez uczniów klasy 3 "b" materiałów plastycznych. Zajęcia te sprawiły dużą radość, pobudziły wyobraźnię dzieci i przyniosły wspaniałe efekty pracy. Wszystkie osoby potrafiły naśladować nie tylko odgłosy owadów, ale również ich sposób poruszania się, co dało okazję do wspólnej zabawy. Pod koniec spotkania uczniowie z przedszkolakami prezentowali swoje plastyczne dzieła - postacie owadów, pośród których dominowały ważki. Pomysłowość dzieci była ogromna, co można podziwiać na zdjęciach. Wspólne śpiewanie poznanej piosenki "Na cztery i na sześć" zakończyło ostatnie z planowanych zajęć w bieżącym roku szkolnym. Na koniec spotkania życzyliśmy sobie nawzajem udanych i bezpiecznych wakacji. Zachęcaliśmy wszystkich do prowadzenia obserwacji przyrodniczych i poznawania naszej Ojczyzny według zawołania patrona naszej szkoły - Leopolda Węgrzynowicza "Poznaj swój kraj - Ojczyźnie służ".

Koordynator ds. współpracy

z Przedszkolem Specjalnym TPD