"Jesienne spotkanie" - Zajęcia integracyjne w Przedszkolu Specjalnym.

W roku szkolnym2014/2015 w dniu 27 października, odbyło się pierwsze z czterech planowanych spotkań integracyjnych. Uczniowie klasy 3 b zabrali ze sobą do zaprzyjaźnionego przedszkola zebrane wcześniej skarby jesieni. Były nimi liście niektórych drzew rosnących w parkach i ich owoce.
Na początku spotkania dzieci z przedszkola same mówiły o zmianach, które zaobserwowały o tej porze roku w przyrodzie. Następnie proszone były o rozpoznawanie liści z różnych drzew, podawanie ich nazw oraz przyporządkowywanie im ich owoców. Później wysłuchały piosenki śpiewanej przez trzecioklasistów pt."Skarby jesieni". Przedszkolaki znakomicie włączały się we wspólny śpiew refrenu oraz towarzyszący mu taniec. Kolejnym zadaniem było wspólne wykonywanie pracy plastycznej, czyli gałązki jarzębiny. Dzieci naklejały na kartki przygotowane wcześniej przez uczniów owoce jarzębiny (czerwone bibułowe kuleczki) i komponowały gałązki z liśćmi (wyciętymi z papieru kolorowego nożyczkami w ząbki) w określonym ich charakterystycznym układzie. Wykonane prace wszystkim się podobały. Wspólne działanie dostarczyło sporo radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym - opiekunom.
Na zakończenie spotkania uczniowie klasy 3 b zaprezentowali przedszkolakom jedną ze swoich ulubionych nowych piosenek zatytułowaną "Nasza piosenka".

Wychowawca klasy 3 b
Renata Kubica