Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Uczniów Klas III.

"Po nitce do kłębka czyli zagadki detektywistyczne"
W I etapie w naszej szkole udział w konkursie wzięło 5 osób z klasy 3 b i 3 z klasy 3 a. Zadania konkursowe były bardzo urozmaicone. Należało wykazać się dogłębną wiedzą z przeczytanej literatury, aby móc sobie z nimi poradzić.
Najwyższą punktację umożliwiającą przejście do II etapu uzyskała uczennica klasy 3 b Zuzanna Lipień, która dalej reprezentowała naszą szkołę. Znalazła się ona w grupie trzydziestu paru osób z trzynastu szkół. W tej części konkursu dodatkowym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej pracę detektywa widzianą oczami małego czytelnika detektywistycznych pozycji książkowych. Prace wszystkich uczestników II etapu znalazły się na przygotowanej specjalnej wystawie, otwartej w dzień finału konkursu. Naprawdę, było co podziwiać! Jednak największą radość przyniósł nam odczytany przez przedstawiciela komisji konkursowej werdykt czyli uzyskanie przez Zuzię drugiej lokaty w tym tak ciekawym literackim konkursie. Emocje uczestników były nie do opanowania, napięcie rosło, na końcu pojawiały się także łzy radości!
Jak widać czytanie książek to nie lada przyjemność, a umiejętność dzielenia się wrażeniami z poznanych książek daje dużą satysfakcję, a dodatkowo rozwija intelektualnie i duchowo.
Zuziu, jeszcze raz serdeczne gratulacje. Życzę Ci dalszych sukcesów, rozwijaj nadal swoje liczne talenty. Wspaniale, brawo!!!

Wychowawca klasy 3 b
Renata Kubica