Bąbki choinkowe i wystawa szopek.

Dnia 17 grudnia 2014 roku klasy trzecie odwiedziły "Muzeum Historyczne" m. Krakowa i obejrzały pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zabytkowe budowle Krakowa, znane postacie z legend oraz ważne osoby dla naszej ojczyzny. Szopki zachwycały zarówno bogactwem kolorów. Licznymi szczegółami, jak i zastosowanymi mechanizmami. Wycieczka była bardzo ciekawa, wzbogaciła wiedzę uczniów z zakresu edukacji regionalnej i kulturalnej.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były dla klas I-III okazją do wzięcia udziału w warsztatach dekorowania baniek choinkowych. Uczniowie robili to pod okiem doświadczonej dekoratorki z Fabryki Baniek Choinkowych w Miechowie.
Przed przystąpieniem do pracy, dzieci oglądały film pokazujący proces powstawania szklanych ozdób. Następnie dekoratorka prezentowała sposób nakładania farb i brokatu. Teraz uczniowie mogli popisać się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi malując swoje bombki. Sprawiło im to wiele frajdy, a efektem pracy były piękne, mieniące się brokatami ozdoby. Z pewnością były one ozdobą domowych choinek.

C 2005-2015 SP113