Z wizytą w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 przy ulicy Wyki.

Dzień Świętego Floriana jest związany w sposób szczególny ze strażakami, bowiem to ich patron. Chcąc wyrazić wdzięczność i podziw dla tych, którzy narażając swoje życie spieszą na ratunek innym, poszliśmy z wizytą do strażaków pracujących w JRG nr 5. Z radością wręczyliśmy im przygotowany plakat z ułożonymi rymami, dotyczącymi trudnej pracy strażaka oraz z napisanymi życzeniami i wizerunkiem Świętego Floriana. Praca nasza ozdobiona była wyciętymi z kolorowego papieru pokolorowanymi kwiatkami.
Z wielkim zainteresowaniem i uwagą podążaliśmy za strażakami, którzy prezentując nam wykorzystywany w codziennej pracy sprzęt, opowiadali o trudnych momentach udzielania pomocy ludziom narażonym na utratę życia i zdrowia. Słuchaliśmy także o sytuacjach niecodziennych związanych z kataklizmami, jak również o ratowaniu zwierząt.
Podczas pobytu w JRG byliśmy świadkami dwóch wezwań strażaków do akcji ratowniczych. Każdy z nas mógł w czasie wizyty zadawać pytania, na które otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec także i my otrzymaliśmy od strażaków prezenty, były to odblaskowe misie przypominające nam numery alarmowe do służb ratowniczych.
Wdzięczni za bogate przeżycia i zdobytą wiedzę, powróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Uczniowie klasy 2 "b"
z wychowawcą