Warsztaty z kaligrafii klasy 2 b

W dniu 3 grudnia dzieci wzięły udział w zajęciach z kaligrafii w Bibliotece Publicznej na ulicy Rajskiej. Z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat historii liternictwa, zdobnictwa książkowego i piśmiennictwa. Potem oglądały wspaniałe wzory pisma z różnych czasów.

Następnie poznały zasady pisania odręcznego przy użyciu stalówki z obsadką oraz kałamarza. Potem zaczęły samodzielną pracę w przygotowanych zeszytach, czyli pisanie alfabetu i zapisywanie swojego imienia. Ćwiczenia te wykonywały w wielkim skupieniu, starannie, za co uzyskały pochwałę instruktora kaligrafii. Na koniec z dużą radością przystąpiły do pisania listów skierowanych do Świętego Mikołaja. Ich treść zapisywana była na jednym długim zwoju papieru. Każdy zapisywał swoje marzenia, licząc na ich spełnienie. Czas oczekiwania w kolejce do pisania listu mógł umilić sobie przez oglądanie zbiorów bibliotecznych, a także zabawę w specjalnie zorganizowanych kącikach.Wizyta w bibliotece powiązana z warsztatami z kaligrafii przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń i wyposażyła uczniów w wyższe umiejętności odręcznego pisania.

Wychowawca klasy 2 b

Renata Kubica