e-Świetlica szkolna.

Dzień dobry Kochani :)

Podsyłamy Wam kilka ciekawych propozycji zabaw na domową nudę w obecnym czasie ?
W dzisiejszej części nie wymagamy dużo, jedynie kartek i ołówka dla Was i/lub osoby, która z Wami teraz jest (brat, siostra, mama tata, babcia, dziadek itp.)

1.Łapki!
Kto z nas nie zna tej gry!? Potrzebujemy dwóch kartek i dwóch ołówków.
Każdy z graczy odrysowuje swoją dłoń na kartce i wpisuje w nią liczby np. 1-100.
Następnie gracze wymieniają się kartkami. Gracz numer jeden podaje dowolną liczbę (wiadomo od 1-100 ? ). Gracz numer dwa szuka tej liczby i krzyczy "STOP", gdy ja odnajdzie! (Zakreśla ta liczbe). W tym czasie pierwszy gracz odrysowuje swoją dłoń małymi kołeczkami. W następnych rundach zamieniamy się zadaniami. Wygrywa ta osoba , która pierwsza obrysuje całą dłoń!

2.Wąż!
I znów potrzebujemy tylko kartki i ołówka, no i jeszcze nożyczek. Kartkę musimy pociąć na małe prostokąty, tak aby zmieściły się na niej napisane wyrazy. Na pierwszym prostokącie piszemy swoje imię. Na kolejnej wyraz zaczynający się od ostatniej litery naszego imienia! Np. AniA- ArbuZ-ZygzaK-...... kto z Was ułoży dłuższego węża? Róbcie zdjęcia będziemy oglądać, gdy już się spotkamy!
(Pamiętajcie o tym, aby wyrazy się nie powtarzały).

3.Zabawne potwory!
Kartka i ołówek lub kredki. Na górze kartki rysujemy głowę naszego małego potworka. Zaginamy kartkę, tak aby widoczny był tylko kawałek szyi lub głowy. Następnie podajemy kartkę drugiej osobie I ona dorysowuje kolejną część ciała naszego potwora i zaginamy kartkę Rysujemy dopóki nie skończy się miejsce. Na końcu wspólnie otwieramy i patrzymy jak wygląda nasza postać. Zachęcamy do pokolorowania jej i narysowanie jej własnego świata.

4.Zgadywanki!
Ta zabawa polega z kolei na najszybszym odgadnięciu tego, co rysuje na kartce nasz partner. Dla ułatwienia możecie się umówić, że rysujecie rzeczy znajdujecie się tylko w pomieszczeniu, w którym znajdziecie się Wy! Podczas rysowania należy liczyć wszystkie pociągnięcia ołówka . Im mniej kresek zobaczymy zanim rozwiążemy zagadkę tym większe będą szanse na wygraną!

5.Przeprawa przez rzekę!

Bawcie się dobrze! Niedługo wracamy do Was z propozycjami łatwych wielkanocnych prac plastycznych! Przesyłamy uściski! Panie że świetlicy!

Świetliczaki!
Wracamy do Was znów z pomysłem na 3 proste prace plastyczne. Jak wiecie plastykę to my lubimy, a że wiosna na dobre zagościła za oknami (no może trochę mroźna) podsyłamy trochę wiosny do domów!
Zaczynamy!

Witajcie ponownie!
Mamy nadzieję, że nuda nie zagląda do Was zupełnie!
Przychodzimy do Was w dniu dzisiejszym z kilkoma propozycjami na kolejne zabawy!
1. Piankolina!
2. Kolorowy slime z brokatem!
3. A może palma? Cała jadalna!
4. Zdrowe śniadanie
:)

Kochani!
Wracamy do Was po świętach z nową energią! Mamy nadzieję, że jestescie gotowi!

Przekazujemy w Wasze ręce prezentację dotycząca Święta Ziemi! Tak, tak! To juz niedługo! A to dopiero pierwsza porcja Naszych zabaw dla Was!

Przepis na prostą wiosenną dekorację. Wiosna wokół nas. Cieszmy więc oczy zielenią i wpuśćmy jej trochę do naszych domów :)

Dzieciaki!
Oddajemy w Wasze ręce kilka ciekawostek dotyczących wiosny :) Czytajcie, słuchajcie, oglądajcie i bawcie się dobrze!

Hola!
Czy to po hiszpańsku znaczy "Cześć!"?
Świetliczaki przypominamy sobie Nasze super zajęcia z języka hiszpańskiego!
Jeśli macie możliwość możecie wydrukować karty pracy i na nich pracować, jeśli nie, możecie również wykonywać polecenia prosto z monitora komputera.
Do dzieła i miłej zabawy!

Świetliczaku skoncentruj się!

Dzieciaki!

Kolejna porcja hiszpańskich zadań dla Was!
Mamy nadzieje, że cwiczycie pilnie!

Uściski dla Was!

Zbliża się majówka,

a jak majówka to święta majowe! Mamy dla Was pierwszą porcję materiałów na te dni :)

Jak zrobić kokardę narodową :)

Quiz: https://view.genial.ly/5ea56f769c52390da1bdf6c6/game-polska-test-puzzle?fbclid=IwAR14Cmmzb2iTKln5E3rlXbr7NqRqp59r-i8524evrnHuhB7cUXMPBEg9Yu0

Dzieciaki!

Weźcie do swoich domów troszkę słońca!
No tyle słońca w całym mieście!
Przesyłamy instrukcję jak to zrobić:)

Dzieciaki!
Tak, to już dziś 4 maja, a co to za dzień? Międzynarodowy dzień Strażaka!
Oddajemy w Wasze ręce garść informacji o Straży Pożarnej!
Miłego oglądania!

Hallo Kinder!
Witam dzieciaki! Dzisiaj mała porcja języka niemieckiego dla dzieci, które chodziły na kółko, ale także dla innych!
Przypomnicie sobie zwierzęta, które już znacie i poznajcie nowe!
Zapraszam do wykonania ćwiczeń. Można je sobie wydrukować.
Viel Spaß! Miłej zabawy!

Dziś 9 maja, czyli dzień Unii Europejskiej :)
Miłego oglądania!

Kolejny tydzien z językiem hiszpańskim!!!!

Uczniowie :)

Panie ze Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 38 organizują konkurs fotograficzny.

---> regulamin

--->plakat

--->oznaki wiosny

Łapcie za aparaty, telefony i pstrykajcie super zdjęcia! Pogoda zachęca do robienia pięknych fotografii!

Powodzenia!

A może ktoś z Was lub Waszych bliskich ma Facebooka?  Zachęcamy Was do udziału w zajęciach online dotyczących pszczół!

Podsyłamy Wam link https://facebook.com/events/s/bezp%C5%82atne-warsztaty-online-dla/615792342346856/?ti=as

Mamy nadzieję,

że udało się Wam zapamiętać sporo zwierzątek z poprzedniego naszego spotkania w Internecie.
Tym razem będziecie się uczyć śpiewająco, bo przy pomocy piosenki.
W tej piosence przypomnicie sobie nazwy kolorów i poznacie kilka nowych słówek. Miłego śpiewania.

Dzieciaki!
Było już wiosenne słońce!
Czas na zajęcia plastyczne z tęczą!
Przesyłamy Wam instrukcję jak zrobić ją samemu w domu :)
Pozdrawiamy!

Witamy na kolejnym spotkaniu z językiem niemieckim!
Dzisiaj poznacie następną piosenkę. Podczas jej śpiewania powtórzycie sobie
jak witają się i żegnają różne osoby. Miłego śpiewania i miłej zabawy!

6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa

Jak młodzi ludzie mogą zadbać o swoje dobre samopoczucie podczas pandemii?

Bajka o koronawirusie- pdf

Bajka o koronawirusie- YT