"Szkoła bez przemocy"
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Programie społecznym "Szkoła bez przemocy"
Organizatorami programu społecznego "Szkoła bez przemocy" są Grupy Wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy TP. W naszym województwie Program prowadzony jest na łamach dziennika regionalnego POLSKA Gazeta Krakowska

Od bieżącego roku szkolnego Ambasadorem Programu jest znana aktorka Gabriela Kownacka. Za pośrednictwem Biura Koordynatora Programu szkoły biorące udział w Programie będą mogły zaprosić panią Ambasador do swojej szkoły.

W tej edycji Programu szczególny nacisk będziemy kłaść na budowanie społeczności szkolnych. Promowane będą działania angażujące wszystkich uczestników społeczności szkolnej - nauczycieli, uczniów i rodziców.
Szkoły biorące udział w Programie są zobowiązane do przestrzegania zasad kodeksu "Szkoła bez przemocy" i podejmowania działań zmniejszających skalę zjawiska przemocy i agresji w szkołach. Już niedługo w naszej szkole pojawią się w związku z przystąpieniem do kampanii plakaty z kodeksem "Szkoły bez przemocy", naklejki na drzwi informujące, że bierzemy udział w programie oraz materiały, które pomogą nam czynić przestrzeń szkolną bardziej przyjazną i bezpieczną.

C 2005-2007 SP113